українська російська англійська
Раїса Богатирьова: Держава забезпечує стовідсоткове фінансування Центру дитячої кардіології у Києві
04.04.2013 | 19:10
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров'я України отримує від держави стовідсоткове фінансування. На цьому наголосила Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова під час відвідання Президентом України цього лікувального закладу.

  цьому Центрі, який є головною установою Міністерства охорони здоров'я України в галузі дитячої кардіології та кардіохірургії, є всі  можливості забезпечити безкоштовним лікуванням і діагностикою всіх, хто сюди поступає", - підкреслила Раїса Богатирьова. За її словами, протягом десяти років свого існування центру вдалося досягти високих показників у наданні високопрофесійної медичної допомоги дітям з вадами серця. Завдяки організації медичного процесу, сучасному устаткуванню та високому професіоналізму персоналу за результатами хірургічного лікування вроджених вад серця Центр вийшов на рівень провідних клінік Європи та США, відзначила Міністр.

Надзвичайно важливим, на переконання Раїси Богатирьової, є те, що стратегія Центру спрямована на ранню діагностику патології та своєчасну корекцію вади для забезпечення високої ефективності лікування. Фахівцями закладу впроваджено програму пренатальної діагностики вроджених вад серця у плода, що дозволяє виявити аномалію серця ще до народження дитини. За необхідності хірургічна корекція серцевої вади проводиться в перші часи життя дитини, з використанням власної крові замість донорської. "Ця програма визнана світовою медичною спільнотою як "Український метод" і довела свою як медично-лікувальну, так і економічну ефективність", - зауважила керівник МОЗ України. При цьому вона повідомила: незважаючи на те, що операції подібного рівня здійснюються у Дніпропетровській та Донецькій областях, а також розпочали проводитися у Львові, в Україні є потреба в у додаткових ліжках саме такого профілю.

Довідково

Державна установа "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров'я України" є головною установою Міністерства охорони здоров'я України в галузі дитячої кардіології та кардіохірургії, основним методичним та лікувальним центром, в якому виконується діагностика, медикаментозне лікування та хірургічна корекція вроджених вад серця та судин у дітей. Очолює Центр доктор медичних наук, кардіохірург Ілля Миколайович Ємець, який має багаторічний досвід роботи в провідних дитячих кардіоцентрах закордоном у Мельбурні, Сіднеї, Торонто, Парижі.

Центр - єдиний високоспеціалізований медичний заклад в Україні, в якому виконується корекція найскладніших вроджених вад серця незалежно від віку пацієнта. Стратегія Центру спрямована на ранню діагностику патології та своєчасну корекцію вади для забезпечення високої ефективності лікування. В Центрі щорічно проводиться порятунок не тільки маленьких громадян України, а й пацієнтів з різних країн: Молдови, Казахстану, Білорусії, Айзербайджану, Киргизстану та США. У 2010 році було відкрито 2-й корпус Центру (Мельникова, 24), оснащений всім необхідним для надання комплексної кардіологічної та кардіохірургічної допомоги пацієнтам будь-якого віку як в стаціонарному так і в амбулаторному режимі. У штатному розкладі Центру 2066 працівників, із них 411 лікарів. В установі також працюють 50 наукових працівників.

У двох корпусах Центру функціонують 250 ліжок, поліклініка, приймальне відділення, 6 кардіохірургічних операційних та 3 операційні для проведення кардіологічних ендоваскулярних операцій і процедур. Заклад має відділення радіології, відділення реабілітації, лабораторне відділення, банк крові, наукові відділи та кафедру дитячої кардіології.

 

версія для друку