українська російська англійська
Відбулося засідання оновленої Ради експортерів та інвесторів при МЗС України
05.04.2013 | 09:46
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

4 квітня 2013 р. під головуванням Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари в приміщенні Дипломатичної академії відбулося засідання Ради експортерів та інвесторів при МЗС України в оновленому складі.

У заході взяли участь керівники більше 60 провідних українських підприємств та компаній, які фактично представляють увесь спектр експортоорієнтованих галузей економіки України (насамперед, металообробну, машинобудівну, хімічну, агропромислову, а також сферу послуг). До роботи оновленої Ради також залучена низка впливових українських бізнес-асоціацій, зокрема, УСПП та ТПП України, які об’єднують не тільки потужні компанії, а й представників малого та середнього бізнесу.

У своєму виступі керівник українського зовнішньополітичного відомства, Глава Ради експортерів та інвесторів Леонід Кожара підкреслив, що серед пріоритетів МЗС залишається всебічне сприяння вітчизняним виробникам у виході на зовнішні ринки та залучення іноземних інвестицій в економіку України. Було наголошено, що з метою реалізації національних зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних пріоритетів, належного виконання завдань щодо захисту економічних і торговельних інтересів вітчизняних товаровиробників за кордоном, поставлених Главою держави та Урядом України, МЗС готове спільно з членами Ради опрацювати шляхи удосконалення механізму двосторонньої комунікації між МЗС, відділами з економічних питань у складі закордонних дипломатичних установ та українським бізнесом.

Окрему увагу було приділено питанням адаптації вітчизняних експортерів до умов роботи на ринках країн-членів Євросоюзу після підписання Угоди про асоціацію з ЄС, яка також передбачає створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Враховуючи розширення складу Ради, у т.ч. за рахунок залучення представників відомих фінансово-інвестиційних компаній, а також торговельних палат та асоціацій, зокрема, Американської торговельної палати в Україні та Американсько-української Ділової Ради, компанії-члени яких реалізують на території України низку інвестиційних проектів, було прийнято рішення трансформувати Раду у Раду експортерів та інвесторів України. За результатами засідання також прийнято рішення щодо створення Виконавчого комітету Ради, склад якого обиратиметься на ротаційній основі, з метою більш ефективної координації її подальшої діяльності.

У засіданні взяли участь і виступили керівник Координаційного центру з упровадження економічних реформ при Президентові України, радник Президента України Олександр Данилюк, Перший заступник Керівника головного управління з питань міжнародних відносин Адміністрації Президента України Юрій Клименко, Президент ТПП України Геннадій Чижиков, Президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ІСС Ukraine), Голова Громадської ради при МЗС України Володимир Щелкунов, представники провідних експортоорієнтованих підприємств та компаній. У ході дискусії обговорено практичні питання щодо надання з боку МЗС політико-дипломатичної підтримки національним експортерам для просування продукції на зовнішні ринки та залучення іноземних інвестицій в економіку України.

версія для друку