українська російська англійська
Для вирішення проблеми навколо полігону №5 готується антикризова та інвестиційна програми
05.04.2013 | 10:04
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

За участю Віце-прем'єр-міністра України Юрія Бойка та Міністра екології та природних ресурсів України Олега Проскурякова відбулось виїзне засідання до полігону №5 у с. Підгірці, Обухівського району Київської області. У засіданні також взяли участь: голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк, Голова Державної екологічної інспекції України Павло Жила та інші представники місцевих органів самоврядування.

У ході засідання було визначено, що утилізація та переробка фільтрату є частиною комплексу рішень, необхідних для забезпечення екологічної безпеки у Київській області. Окремого підходу потребує і питання якісної рекультивації земель, перевірки стану дренажних систем полігону та попередження розповсюдження небезпечних випарів та сміття з живими організмами до найближчих населених пунктів.

За результатами виїзного засідання до полігону №5 року готується проект відповідної постанови Кабінету Міністрів України, що визначатиме два стратегічних напрями вирішення проблемної ситуації навколо полігону: антикризовий та інвестиційний. У рамках першого напряму найближчим часом буде детально вивчено водне середовище району, стан дамб, фільтратів, а також введено контроль сміття, що ввозиться на полігон та сконструйовано огорожу навколо полігону. Очікується, що в рамках інвестиційного напряму оголошуватиметься конкурс на будівництво сортувальної лінії для полігону.

 

 

версія для друку