українська російська англійська
Відбулися міжнародні слухання за результатами огляду Радою Європи національної молодіжної політики України
05.04.2013 | 10:46
Прес-служба Міністерства молоді та спорту

У рамках 28-го засідання Спільної Ради з питань молоді (CMJ) Ради Європи (Будапешт, Угорщина) відбулися міжнародні слухання за результатами міжнародного огляду Радою Європи національної молодіжної політики України. Презентація огляду на засіданні CMJ є кінцевим етапом програми проведення міжнародного огляду національної молодіжної політики України, що тривала півтора року (2011-2013).

Міжнародна доповідь містить огляд основних напрямів молодіжної політики України, зокрема щодо основних показників молодіжної політики України, пропаганди здорового способу життя, зайнятості та працевлаштування, патріотичного виховання молоді тощо.

Участь у міжнародних слуханнях взяли представники делегації Держмолодьспорту, члени Спільної Ради з питань молоді (CMJ) Ради Європи, керівництво Директорату демократичної громадянськості та участі Ради Європи, менеджери кількох проектів Європейської комісії тощо. Презентацію доповіді було здійснено представниками команди міжнародних оглядачів міжнародного огляду: пані Енн Ківімае, головою команди міжнародних оглядачів, головою Департаменту молоді Міністерства освіти та досліджень Естонії, членом Європейського керівного комітету з питань молоді Ради Європи (CDEJ); паном Говардом Вільямсоном, координатором проведення міжнародного огляду, дослідником з молодіжних питань університету Гламорган (Великобританія); пані Евою Кжаклевською, доповідачем, вченою-дослідником з питань молоді Ягеллонського університету (Польща).

У міжнародній доповіді забезпечено подання «конструктивно-критичної» зовнішньої точки зору щодо національної молодіжної політики України, виявлено критерії реалізації молодіжної політики, орієнтовані на досягнення молоддю необхідних можливостей, тощо. Міжнародна доповідь щодо національної молодіжної політики України вміщує рекомендації за 32-ма напрямами молодіжної політики, зокрема щодо сприяння розвитку відкритої моделі молодіжної політики в Україні, забезпечення повного охоплення цільових груп молодіжною політикою, посилення розвитку між секторного співробітництва в напрямі формування та реалізації молодіжної політики, розвиток обґрунтованої молодіжної політики тощо. Обговорення доцільності та ефективності впровадження рекомендацій в Україні відбудеться за 3 роки, під час чергового візиту в Україну команди міжнародних оглядачів Ради Європи.

Під час презентації міжнародної доповіді члени команди міжнародних оглядачів висловили подяку представникам Державної служби молоді та спорту України, іншим органам влади України та всій молоді України за гостинність і сприяння в набутті знань та інформації, що допомогли у написанні міжнародної доповіді.

Ігор Хохич, директор Департаменту з питань молоді та комунікації Державної служби молоді та спорту України наголосив на важливості проведення Міжнародного огляду в України та зазначив, що його результати стануть ґрунтовним базисом для нового виміру державної молодіжної політики України і основою подальшого поглиблення діалогу та обміну знаннями, досвідом з країнами - членами Ради Європи та Європейської культурної конвенції. Також Ігор Хохич зазначив, що на даний час розглядається можливість для включення  рекомендацій від експертів Ради Європи до порядку денного державної молодіжної політики України, особливо в розрізі поточної роботи, щодо розробки науково-обґрунтованої комплексної системи формування та реалізації державної молодіжної політики України.

Нагадаємо, що міжнародний огляд національної молодіжної політики України проводився Департаментом молоді Директорату демократичної громадянськості та участі Ради Європи за підтримки Державної служби молоді та спорту України. Проведення огляду є частиною молодіжного компоненту Плану дій Ради Європи для України (2011-2014) «Партнерство заради реформ». В рамках підготовки міжнародного огляду командою міжнародних оглядачів Ради Європи було здійснено два візити в Україну. Перший проводився на центральному рівні (м. Київ) та в 3 областях України з 16 по 22 квітня 2012 року. Другий візит відбувався з 9 по 15 вересня 2012 року на регіональному та місцевому рівнях. Напрацювання за результатами проведення огляду в Україні, узагальнені Радою Європи та Державною службою молоді та спорту України, будуть надіслані країнам-членам Ради Європи та учасникам Європейської культурної конвенції, а також всім зацікавленим установам та організаціям.

 

версія для друку