українська російська англійська
На Вінниччині збудують сучасну міжрегіональну університетську клініку
05.04.2013 | 11:20
Вінницька ОДА

Прес-конференція з приводу будівництва на території Вінницької області високоспеціалізованої університетської клініки відбулась в облдержадміністрації 4 квітня. Участь у прес-конференції взяли заступники голови облдержадміністрації Любов Спірідонова, Роман Аксельрод та Валентин Поліщук, а також керівники профільних обласних управлінь та відомств, які надали фахові коментарі з питань, що обговорювалися.

Заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова зазначила, що вперше ідею будівництва потужної багатопрофільної університетської клініки Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова висловив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час поїздки на Вінниччину у жовтні 2010 року. За підсумками робочої поїздки Прем’єр-міністр наголосив на доцільності створення на Вінниччині сучасного медичного центру з потужною діагностичною та лікувальною базою, який обслуговуватиме також жителів сусідніх областей Центральної України.

«Університетська клініка – це найвищий рівень надання медичної допомоги. Позиція голови облдержадміністрації є однозначною – Вінниччині необхідний медичний заклад європейського рівня. Область має всі передумови претендувати на новий сучасний медичний заклад такого типу. Для цього у нас є висококваліфіковані фахівці, наукові кадри і абсолютно чітка позиція влади», – зазначила під час прес-конференції Любов Спірідонова.

Професійне бачення даного питання під час наради висловив ректор Вінницького національного медичного університету імені Пирогова, Герой України, доктор медичних наук Василь Мороз. Він зауважив, що без університетських клінік немає серйозного майбутнього медичної освіти. Він зазначив, що в усьому світі найвищий рівень медичної допомоги надається в університетських клініках, де сконцентровані найсучасніше обладнання і висококваліфіковані спеціалісти з числа практикуючих лікарів, доцентів та професорів університетів. Діяльність таких клінік — це запорука суттєвого підвищення рівня підготовки лікарів. Окрім того, університетська клініка — це база для наукових досліджень і водночас — практична медична допомога на високому рівні. В університетській клініці нові технології стануть реальністю вітчизняної медицини. В Україні поки що немає подібних клінік, які уособлюватимуть у собі всі ці завдання. Саме у Вінниці буде збудовано першу в Україні міжрегіональну університетську клініку, яка включатиме в себе потужний діагностичний центр, клінічні лабораторії та відділення, оснащені сучасним обладнанням та передовими медичними технологіями, наразі відсутніми в діючих медичних закладах міста. Буде можливість надавати найсучаснішу та безкоштовну медичну допомогу тисячам хворих не лише з Вінницької, але й сусідніх областей України. Рівень надання такої допомоги буде настільки високим, що відпадає необхідність дороговартісного лікування за кордоном. Василь Мороз також повідомив, що вже існує домовленість про співпрацю у підготовці кадрів з потужним хірургічним центром Російської Федерації, і з деякими клініками Німеччини та Ізраїлю.

Заступник голови облдержадміністрації Роман Аксельрод повідомив, що для доцільності та визначення місця будівництва університетської клініки було проведено громадські слухання та засідання містобудівної ради. За його словами, ділянка, обрана для спорудження клініки, визнана оптимальною з точки зору комунікацій, інфраструктурного забезпечення та економічної доцільності. Відтак, саме тому в листопаді 2011 року Кабінет Міністрів і виділив під будівництво 6,8 га у лісопарковій зоні Вінниці.

  Наразі триває розробка проектно-кошторисної документації вартістю понад 11 млн. грн. Фінансування будівництва університетської клініки в повному обсязі здійснюватиметься коштом державного бюджету.

 

версія для друку