українська російська англійська
Триває реалізація проекту Трастового фонду НАТО з утилізації надлишкової стрілецької зброї та боєприпасів
05.04.2013 | 11:46
Прес-служба Міністерства оборони

8 квітня о 10.00 у Державному підприємстві “Укроборонсервіс” (м. Київ, вул. Росcошанська, 3а) відбудеться міжнародна конференція з метою обговорення ходу виконання 2-го етапу демілітаризаційного проекту Трастового фонду НАТО в Україні.

У заході візьмуть участь заступник Міністра оборони України Артуро Бабенко, представники структурних підрозділів вітчизняного оборонного відомства, а також посли та військові аташе понад 20 країн світу.

Проект Трастового фонду НАТО з утилізації боєприпасів, стрілецької зброї і легких озброєнь та протипіхотних мін типу ПФМ-1 реалізується на прохання України. Проект має на меті фінансову підтримку зусиль України в утилізації 133 тисяч тонн непридатних боєприпасів, 1,5 мільйонів надлишкових легких озброєнь і стрілецької зброї та 3 мільйонів протипіхотних мін типу ПФМ-1 протягом 12 років у 4 етапи.

Зустріч представників ЗМІ, які бажають висвітлити захід, 8 квітня о 09.40 на прохідній Державного підприємства “Укроборонсервіс” за адресою: м. Київ, вул. Россошанська, 3а.

Довідки та акредитація за телефонами Департаменту преси та інформації Міністерства оборони України: (044) 253-20-73, 253-03-19.

Довідково

Перший етап проекту розпочався в 2006 році та успішно завершився в кінці 2011 року. У рамках першого етапу проекту знищено 15 тисяч тонн боєприпасів, 400 тисяч одиниць легких озброєнь і стрілецької зброї (ЛОСЗ) і 1 тисяча переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК). Крім того, за фінансової підтримки Трастового фонду НАТО на Донецькому казенному заводі хімічних виробів виготовлено та встановлено обладнання (інсинератор) зі спалювання боєприпасів малого калібру та елементів боєприпасів. Внесок Трастового фонду у цей етап проекту становив 10,8 млн. євро.

Другий етап проекту розпочався у квітні 2012 року підписанням нових контрактів на утилізацію зброї та боєприпасів. Планується знищити 73,5 тисяч тонн звичайних боєприпасів, 366 тисяч одиниць стрілецької зброї та 3 мільйони протипіхотних мін ПФМ-1.

Країнами-донорами цього етапу проекту на сьогодні виступають США, Німеччина, Швейцарія, Туреччина, Ірландія. Європейський Союз виступає спонсором утилізації протипіхотних мін.

В рамках другого етапу проекту залучені виробничі потужності Державного підприємства “Укроборонлізинг” у м. Кам’янець-Подільський з утилізації стрілецької зброї, “Центр УОС-ДМ” Державного підприємства “Укроборонсервіс” з утилізації звичайних боєприпасів, Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів у м. Шостка, Донецький казенний завод хімічних виробів, Державне підприємство “Науково-виробниче об’єднання “Павлоградський хімічний завод”.

18 квітня 2012 року підписані тристоронні контракти (НСПА (Агенція НАТО з матеріально-технічного забезпечення і постачання) – Міністерство оборони України – головні виконавці) на виконання робіт з утилізації звичайних боєприпасів та стрілецької зброї в рамках другого етапу проекту.

1 лютого 2013 року у Києві, у приміщенні Офісу зв’язку НАТО в Україні, відбулось підписання тристороннього Контракту з утилізації протипіхотних мін типу ПФМ-1 (1С) між Міністерством оборони України, Агенцією НАТО з матеріально-технічного забезпечення і постачання (НСПА) та Державним підприємством “Науково-виробниче об’єднання “Павлоградський хімічний завод”.

Внесок країн-донорів на утилізацію мін складатиме 1,8 млн. євро, термін виконання – близько 3,5 років.

версія для друку