українська російська англійська
Під час круглого столу в МОЗ України обговорені проблемні питання галузі охорони здоров'я
05.04.2013 | 13:06
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

У рамках розширеного засідання Колегії Міністерства охорони здоров'я України відбулося засідання круглого столу на тему "Проблемні питання діяльності сфери охорони здоров'я".

У засіданні взяли участь представники МОЗ України та Національної академії медичних наук України, головні позаштатні спеціалісти МОЗ, представники медичної громадськості та інші.

Заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов, відкриваючи засідання, зазначив, що проведення такого круглого столу - це можливість більш детально обговорити болючі питання галузі та визначити шляхи їхнього вирішення.

Одним із питань, якому була приділена значна увага, стало питання роботи кардіохірургічних центрів та відділень у регіонах, а також причин високого рівня захворюваності на серцево-судинні недуги в Україні.

За останніми даними, 66% смертей в структурі загальної смертності в Україні виникають внаслідок хвороб систем кровообігу, і цьому є ряд причин.

Сьогодні в Україні працюють 480 кардіологічних відділень, з яких 100 - інфарктні. "Кардіологічних центрів - значно менше. Ми стикаємось з проблемою надмірної централізації надання кардіологічної допомоги: майже всі центри, які роблять більше ніж 2000 операцій на рік, містяться в Києві. І перед нами стоїть завдання номер один - децентралізувати кардіологічну допомогу, зробити її доступною та своєчасною саме на місцях", - зазначив головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності "Хірургія серця і магістральних судин" Борис Тодуров.

Ще одним болючим питанням є застарілість обладнання, зокрема - ангіографів, в кардіохірургічних центрах, внаслідок чого пацієнти доволі часто не мають можливості пройти якісне обстеження та своєчасно розпочати консервативне або оперативне лікування. При цьому, як це не дивно, навіть за наявності більш-менш сучасних апаратів в регіонах їх завантаженість мінімальна - 1,5-2 пацієнта на один апарат в середньому по Україні при стандартній завантаженості у 250 пацієнтів. "Наприклад, сьогодні тільки в Києві близько 20 ангіографів не завантажені повною мірою", - розповів Борис Тодуров.

З метою вирішення цієї проблеми Міністерством охорони здоров'я розроблені відповідні нормативні акти. "За останні півроку ми підготували два накази "Про систему кардіохірургічної допомоги в Україні" та "Про організацію і роботу системи з рентгенендоваскулярної діагностики та лікування захворювань у закладах охорони здоров'я України". Крім того, ми готуємо зараз нову спеціальність, яка так і називатиметься - рентгенендоваскулярна діагностика та лікування", - зазначив Борис Тодуров.

Ще одним вирішенням цієї проблеми фахівець вважає тісну співпрацю усіх кардіологічних відділень, що існують в тій чи іншій області, з регіональними кардіоцентрами: "З того часу, як ми розпочали співпрацю з кардіологічними відділеннями, які перебувають у безпосередній близькості, летальність тільки за останні три роки вдалося знизити на 9%. Це той ресурс, який можна використовувати майже в кожній області та знижувати кількість госпіталізацій та смертність", - наголосив Борис Тодуров.

Також під час засідання круглого столу було проаналізовано результати  запровадження європейської практики в Україні щодо державного регулювання цін та часткового відшкодування вартості лікарських засобів при лікування осіб з гіпертонічною хворобою, що відбувається в рамках реалізації пілотного проекту, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №340 від 25.04.2012 року. Головний позаштатний спеціаліст МОЗ зі спеціальності "Терапія" Василь Нетяженко зазначив, що реалізація цього проекту йде доволі успішно і звернув увагу на необхідність посилення спільної роботи та удосконалення співпраці обласних управлінь охорони здоров'я та аптечної мережі, адже саме це є запорукою успіху реалізації проекту.

Учасники круглого столу також обговорили питання, пов'язані з реалізацією Закону України "Про екстрену медичну допомогу", а також питання боротьби з цукровим діабетом, онкологією, імунопрофілактикою, туберкульозом, ВІЛ/СНІДом та модернізації первинної медичної допомоги.

 

 

версія для друку