українська російська англійська
Розпочато обов'язкові медичні профогляди школярів та дошкільників у навчальних закладах
05.04.2013 | 15:50
Прес-служба Міністерства освіти і науки

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14.01.2013 № 25 з 1 квітня 2013 року в Одеській області розпочато проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів у загальноосвітніх навчальних закладах.

Відповідно до доручення голови обласної державної адміністрації, з метою удосконалення медичного забезпечення вихованців дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, залучення батьків до процесу формування здоров’я дітей видано спільний наказ управлінь обласної державної адміністрації охорони здоров’я, освіти і науки від 14 березня 2013 року №104/87 «Про проведення медичних оглядів дитячого населення Одеської області у  2013 році».

Головами районних державних адміністрацій та міськими головами міст обласного значення затверджені плани проведення бригадних виїздів фахівців підпорядкованих лікувальних закладів до населених пунктів та графіки виїздів.

Органами управління освітою забезпечено проведення роз’яснювальної роботи з учасниками навчально-виховного процесу щодо порядку проведення профілактичних медичних оглядів, забезпечено інформування батьків (осіб, які їх замінюють) про дату та місце проведення поглиблених оглядів школярів, отримано письмові згоди на їх проведення.

Медичні огляди вихованців дошкільних навчальних закладів та учнів загальноосвітніх навчальних закладів пройдуть у два етапи: з 1 квітня до 1 червня і з 3 вересня до 15 грудня 2013 року.

Інформація щодо диспансеризації дитячого населення щоденно надходить до інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Одеської обласної клінічної лікарні. У перший день медичний огляд дітей пройшов у населених пунктах 22 районів області. Бригади медичних фахівців, до складу яких ввійшли лікарі-неврологи, стоматологи, отоларингологи, хірурги, офтальмологи і педіатри, провели медичний огляд 3240 школярів у 31 загальноосвітньому навчальному закладі. Із загальної кількості обстежених учнів 447 осіб отримали направлення на повторне обстеження та лікування до центральних районних лікарень, 172 особи - до Одеської обласної дитячої клінічної лікарні.

версія для друку