українська російська англійська
Цьогоріч на програми лізингу сільгосптехніки виділять майже 167 млн. грн.
06.04.2013 | 12:03
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У Держбюджеті на 2013 рік передбачено 166,8 мільйона гривень на фінансовий лізинг вітчизняної сільгосптехніки. Окрім того, наразі розробляються інвестиційні проекти, які допоможуть за три роки збільшити імпортозаміщення сільгосптехніки з 20% до 40%. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Ми розуміємо, що забезпечення аграріїв сучасною технікою є невідкладним завданням, яке допоможе мінімізувати втрати під час збору врожаю. Однак дрібним сільгоспвиробникам важко придбати необхідну техніку самотужки. Тому механізм фінансового лізингу в цьому випадку є одним із найефективніших. Так, у 2013 році на програми лізингу вітчизняної сільгосптехніки з Держбюджету виділено 166,8 мільйона гривень», − поінформував Микола Присяжнюк.

Міністр також наголосив, що зараз держава активно працює над удосконаленням механізмів державної підтримки придбання сучасної сільгосптехніки вітчизняного виробництва. Так, відповідно до Програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, цьогоріч передбачено збільшення видатків на фінансовий лізинг. І це дасть змогу аграріям вже в цьому році отримати понад 4 тисячі сучасних сільгоспмашин.

Водночас, очільник відомства зазначив, що Урядом також затверджено комплексну Державну цільову програму реалізації технічної політики в агропромисловому комплексі до 2015 року. І цей документ є базовим для розвитку галузі сільгоспмашинобудування.

«Ми поставили перед собою завдання щодо виробництва конкурентоспроможної сучасної техніки на вітчизняних заводах і забезпечення нею сільськогосподарських виробників за доступними цінами. Зокрема, в 2013 році планується виробити близько 400 зернозбиральних комбайнів», − наголосив Микола Присяжнюк.

Зараз уже забезпечено пільгове кредитування вітчизняних машинобудівних підприємств та створено сприятливі умови для залучення інвестицій у виробництво сучасної високопродуктивної техніки світового рівня.

 

 

 

 

версія для друку