українська російська англійська
Україна першою з країн СНД отримала державну реєстрацію лікування стовбуровими клітинами
05.04.2013 | 18:42
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Україна - перша з країн СНД, яка отримала державну реєстрацію лікування стовбуровими клітинами за трьома напрямками: хронічна ішемія кінцівок, панкреонекроз, травми та опіки. На цьому наголосив заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов, виступаючи у Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця під час розширеного засідання підсумкової Колегії МОЗ України.

Поступовий і послідовний процес розвитку клітинних технологій в Україні означає, за словами доповідача, що Україна йде нарівні з провідними країнами, де клітинна терапія - найперспективніший та інноваційний напрямок в медицині.

Заступник керівника МОЗ України також повідомив, що вже з цього року розпочинає працювати Стратегія імпортозаміщення і створення служби крові, безпечної служби крові та сучасного банку крові.

Що стосується інших захворювань, то в Україні, за словами Толстанова, кількість осіб, які мають хвороби системи кровообігу, досягла 26,5 мільйонів осіб, що складає 58,4% населення. Розрахункова потреба в операціях на серці становить 35 000 на рік. Річна потреба в так званих "малоінвазивних" методиках (коронарографії, стентуванні судин) - близько 200 тисяч на рік.

У 2012 році у 25 кардіохірургічних центрах України виконано 21914 оперативних втручань на серці - 62,3% від потреби (у 2011 виконано 17 997 операцій - 51,4% від потреби), малоінвазивних втручань: 18 тисяч коронарографій і майже 8 тисяч стентувань (9% від потреби), підсумував заступник Міністра.

Невирішеною на сьогодні проблемою всіх країн світу, в тому числі й України, залишається лікування онкологічних хворих. В Україні на онкологічну патологію хворіє понад мільйона осіб (1052174), із них вперше зареєстровано 148 тисяч хворих.

Завдяки впровадженим ефективним методам профілактики та ранній діагностиці онкологічних захворювань вдалося досягнути стабільного зниження показників на 2,74%.

За словами Олександра Толстанова, підготовлено Концепцію розвитку ядерної медицини до 2017 року, основними завданнями якої є забезпечення розвитку в Україні ядерної медицини шляхом впровадження новітніх ядерно-фізичних методів.

Пріоритетом для Міністерства охорони здоров'я є надання допомоги хворим на цукровий діабет, адже в Україні на цю недугу хворіє 1,3 млн. осіб. У 2012 році вперше виявлено 120,2 тисячі хворих, у тому числі 8148 дітей. Усі хворі на цукровий діабет, які отримують інсулінотерапію, а це 204 тисячі, стовідсотково були забезпечені препаратами інсуліну, зазначив заступник Міністра. У повному обсязі були забезпечені приладами та тестуючими засобами для вимірювання цукру крові діти та вагітні, які хворіють на цукровий діабет. Упродовж року у 52 кабінетах "Діабетичної стопи" надано допомогу 114 тисячам хворим, з них профілактично оглянуто 78 тисяч, проліковано 36 тисяч хворих. З метою оцінки компенсації цукрового діабету та ефективності інсулінотерапії, для забезпечення хворих обстеженням на глікозильований гемоглобін підготовлено зміни до Державної цільової програми "Цукровий діабет".

Завдяки спільним зусиллям та поліпшенню фінансового забезпечення програми профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні вперше у 2012 р. зареєстровано на 1,6% зниження нових випадків ВІЛ-інфекції. Однак рівні захворюваності на ВІЛ-інфекцією в регіонах суттєво відрізняються, відзначалося на розширеному засіданні Колегії МОЗ. Найвищі рівні захворюваності та смертності від захворювань, зумовлених Снідом, фіксуються у АР Крим (56,1 на 100 тис. населення), Дніпропетровській (103,4 на 100 тис. населення), Одеській (96,2 на 100 тис. населення), Миколаївській (96,0 на 100 тис. населення), Донецькій (85,3 на 100 тис. населення) областях, м. Севастополі (60,5 на 100 тис. населення).

Впровадження широкомасштабної антиретровірусної терапії уможливило суттєве зниження темпів приросту смертності від захворювань, зумовлених СНІДом - на 9,9% в порівнянні з 2010 роком. Проте темпи поширення доступу до антиретровірусної терапії споживачів ін'єкційних наркотиків поки що залишаються невисокими. Не задовольняють МОЗ і темпи залучення пацієнтів до програм замісної підтримувальної терапії.

Не зважаючи на те, що у 2012 році в порівнянні з 2011 роком захворюваність на туберкульоз мала тенденцію до незначного зростання - на 1,3 % (з 67,2 на 100 тис. населення до 68,1 на 100 тис. населення), чисельність хворих на всі форми активного туберкульозу знизилася на 12,4 % (з 155,1 на 100 тис. населення - 2011 року до 135,9 на 100 тис. населення - 2012 року).

З метою координації всіх дій та зусиль, для боротьби з туберкульозом було утворено ДУ "Український центр соціальних хвороб МОЗ України", що підтримано міжнародними організаціями та керівництвом Глобального Фонду, підкреслив у своїй доповіді Олександр Толстанов. Уперше за історію незалежності держави головним реципієнтом у II фазі 9 раунду Глобального Фонду визначено державний заклад, що дасть змогу раціонально використати 59 млн. доларів на пріоритетні напрямки боротьби з туберкульозом під контролем держави.

 

 

 

версія для друку