українська російська англійська
Відбувся телеміст між Малою академією наук України та Аргонською національною лабораторією (США)
08.04.2013 | 10:14
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Відбувся телеміст між Малою академією наук України та Аргонською національною лабораторією (США). У телемості, що проходив за технічної підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, взяли участь представники Державного департаменту США, Аргонської національної лабораторії (АНЛ) та науково-педагогічні працівники Малої академії наук України.

Під час проведення робочої наради щодо науково-технологічного співробітництва між АНЛ і МАН України йшлося, зокрема, про навчання на базі наукових установ Аргонської національної лабораторії українських студентів, учнів МАН і педагогів, які працюють у програмах Малої академії наук з обдарованими дітьми.

Результатом телемосту стала домовленість про затвердження робочого плану, який є додатком до договору про співпрацю між МАН та АНЛ. У рамках цього плану передбачається ряд спільних заходів. Зокрема, у травні буде проведений телеміст для науково-педагогічних працівників Малої академії наук з підключенням Києва та п’яти обласних центрів України.

Протягом червня-липня Аргон щосереди виходитиме на зв’язок з учнями МАН України та студентами вищих навчальних закладів. Літній цикл телемостів проходитиме в лабораторії «МАНлаб», де всі охочі зможуть послухати лекції провідних науковців АНЛ. Час і адреса місця проведення телемостів буде повідомлена додатково на офіційному веб-сайті Національного центру «Мала академія наук України».

З 1 до 15 серпня 2013 року на базі АНЛ у м. Чикаго (США) навчатиметься група науково-педагогічних працівників, задіяних у програмах і заходах Малої академії наук України. За підсумками поїздки українські педагоги підготують навчальний модуль, який зможуть використовувати педагоги України та США.

У вересні 2013 року буде проведений телеміст з Аргоном, в якому будуть задіяні всі області України.

Завершиться рік співпраці з АНЛ телемостом, на якому буде підведено підсумки співпраці у 2013 році та складений план роботи на 2014 рік.

Програми співпраці з АНЛ передбачають розкриття тематик, що стосуються ядерної безпеки, нанофізики в галузі медицини, лазерної фізики, питань, пов’язаних із квантовою механікою, зокрема квантовим комп’ютером тощо. Конкурсний відбір уже розпочався, тож запрошуємо науково-педагогічних працівників, залучених до діяльності МАН України, до участі у відборі на навчання в АНЛ. Основна вимога до учасниківвисокий рівень володіння англійською мовою та обізнаність в окресленій проблематиці.

версія для друку