українська російська англійська
На Буковині базуватиметься 29 пунктів бригад швидкої медичної допомоги
08.04.2013 | 12:30
ЧЕРНІВЕЦЬКА ОДА

На Буковині базуватиметься 29 пунктів бригад швидкої медичної допомоги. Про це повідомив 8 квітня на апаратній нараді директор департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації Ігор Шкробанець.

У контексті впровадження Закону України «Про екстрену медичну допомогу» в лікувально-профілактичних закладах регіону, він зазначив, що створення у грудні минулого року Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф є логічним продовженням розпочатої медичної реформи.

«Функціонування центру дасть змогу забезпечити повноцінну організацію екстреної медичної допомоги як єдиної, окремої служби в області та дозволить забезпечити централізоване прийняття викликів, формування, оброблення та передачу інформації про них, координацію дій бригад швидкої допомоги та закладів охорони здоров’я щодо надання екстреної медичної допомоги, - сказав Ігор Шкробанець. – І, найголовніше, забезпечить доїзд бригад швидкої медичної допомоги на виклик у місті до 10 хвилин та у сільській місцевості - до 20 хвилин».

Директор департаменту додав, що зараз проводиться цілодобовий моніторинг виїздів бригад швидкої медичної допомоги області і ця інформація, за словами Ігоря Шкробанця, щодня подається в Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України. «Норматив прибуття бригад швидкої медичної допомоги до місця виклику в містах у нас виконаний на рівні 92%, до 20 хвилин у сільській місцевості на рівні 89,5%. Екстрена та невідкладна допомога надається населенню області у повному обсязі», - підкреслив він.

Ігор Шкробанець також повідомив, що триває передача майна підрозділів швидкої медичної допомоги області у Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

 

версія для друку