українська російська англійська
На Львівщині розпочалася шахова Універсіада України
08.04.2013 | 15:24
Прес-служба Міністерства освіти і науки

8 квітня 2013 року у Національному університеті «Львівська політехніка» стартували фінальні змаганням ХІ літньої Універсіади України із шахів. Участь у змаганнях беруть 104 представника вищих навчальних закладів з 19 областей України. Загалом, до участі у змаганнях допущено 22 команди.

«Уже стало доброю традицією, що шахові універсіади збирають кращих спортсменів-шахістів усієї України, адже шахи – це мудра та справедлива гра, яка протягом багатьох років приносить спортивну славу нашій державі. Для студентів-спортсменів – це відповідальне випробування майстерності, сили волі й духу, важлива сходинка на шляху до успіху, чемпіонських титулів та олімпійського золота. Для всіх численних шанувальників – велике спортивне свято інтелекту. Тож нехай нинішні змагання стануть справжнім святом для кожного, додадуть вам оптимізму й віри в свої сили», – йдеться у вітальному листі учасникам, організаторам та гостям Універсіади від заступника Міністра освіти і науки України – керівника апарату Олексія Дніпрова.

На відкритті змагань до учасників та гостей з вітальними словами звернулися міський голова Львова Андрій Садовий, ректор Львівської політехніки, голова Ради ректорів Львівщини професор Юрій Бобало, начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ігнатович, віце-президент Шахової федерації України Степан Давимука.

Під час урочистостей міський голова Львова Андрій Садовий вручив подяку від імені громади Львова студентці Львівського державного університету фізичної культури міжнародному гросмейстеру Марії Музичук, яка нещодавно стала чемпіонкою світу у складі збірної команди України.

У свою чергу, головний суддя змагань, гросмейстер Іван Захарчук назвав ще кількох іменитих учасників цьогорічної шахової Універсіади. Це — студент Львівського університету фізичної культури, міжнародний гросмейстер Мартин Кравців, студент Львівського національного університету імені Івана Франка, міжнародний гросмейстер Андрій Вовк, студентка Тернопільського національного економічного університету, міжнародний майстер Ольга Калініна.

Універсіада триватиме до 12 квітня, а її учасники змагатимуться у трьох видах програми: класичні шахи, блискавична гра і швидкі шахи.

Організаторами змагань виступають Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та Національний університет «Львівська політехніка».

версія для друку