українська російська англійська
На Сумщині до Всесвітнього дня здоров'я пройшла науково-практична конференція "Артеріальна гіпертензія"
08.04.2013 | 17:23
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Цьогорічний Всесвітній день здоров'я, який традиційно відзначається 7 квітня, був присвячений боротьбі з гіпертонією і проходив під девізом "Слідкуйте за своїм кров'яним тиском скоротіть ризик інфаркту та інсульту". Саме до Всесвітнього дня здоров'я управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації провело ряд важливих заходів, зокрема, у лікувально-профілактичних та медичних навчальних закладах області були організовані пункти вимірювання артеріального тиску та рівня глюкози крові, у медичних бібліотеках - виставки літератури щодо профілактики гіпертонії та дотримання здорового способу життя. Медичними працівниками проведені лекції та бесіди, підготовлені санітарно-освітні бюлетені, просвітницькі матеріали.

Важливою подією для Сумщини стало проведення науково-практичної конференції на тему "Артеріальна гіпертензія". У міській дитячій клінічній лікарні зібралися лікарі-терапевти, кардіологи, неврологи, ендокринологи та сімейні лікарі з усієї області. З огляду на актуальність серцево-судинних захворювань в Україні були запрошені відомі науковці Києва та Харкова.

Конференцію відкрила головний терапевт управління охорони здоров'я облдержадміністрації Інеса Савенко. Вона підкреслила актуальність проблеми серцево-судинних захворювань, які найбільшою мірою впливають на рівень смертності населення. За словами головного терапевта, у Сумській області реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби триватиме і протягом 2013 року. Обласний кардіолог Ігор Марцовенко звернув увагу присутніх на виконання вимог наказу МОЗ України № 384 "Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при артеріальній гіпертензії".

Почесний гість конференції, професор, завідуючий відділом клінічної фармакології Харківської фармакологічної академії Ігор Зупанець виступив перед присутніми із доповіддю на тему "Основні тенденції формування фармацевтичного ринку", зокрема мова йшла про сучасні гіпотензивні лікарські препарати, новітні клінічні дослідження, фармацевтичну біоеквівалентність.

Конференція сприяла обговоренню існуючої проблеми, пошуку нових, ефективних шляхів її вирішення та профілактики хронічних неінфекційних захворювань серед населення, насамперед гіпертонії.

Активно долучилися до Всесвітнього дня здоров'я студенти Сумського медичного коледжу. Зокрема, майбутні медики провели науково-студентську конференцію "Виявлення, лікування та профілактика гіпертонії", тиждень вимірювання артеріального тиску, виготовили стенд "Куріння вбиває".

 

 

 

версія для друку