українська російська англійська
Інсулінова помпа допомагає народити дитину при діабеті
08.04.2013 | 17:40
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Цукровий діабет - одне з найпоширеніших захворювань у цивілізованому світі. На земній кулі зареєстровано понад 250 млн. хворих на цей недуг. Жінці, хворій на цукровий діабет, щоб завагітніти, виносити та народити дитину, треба подолати багато перешкод.

Лікарі приділяють особливу увагу жінкам-діабетикам у період виношування дитини. Адже такі мами належать до групи ризику: у них вища ймовірність викиднів, гестозів, порушень функції нирок, інфекційних захворювань. Під впливом гормонів вагітності перебіг хвороби зазвичай погіршується: підвищується рівень глюкози крові, збільшується виділення глюкози з сечею, часті збої у всіх видах обміну речовин, що порушує роботу багатьох органів.

Миколаївські лікарі довели, що виносити і народити здорове дитя при цукровому діабеті можливо! (Протипоказанням до зачаття є тільки декомпенсований - тобто той, що не піддається лікуванню - діабет і серйозні ускладнення у вигляді важкого ураження нирок, очей або інших органів.) Підтвердження тому - поява довгоочікуваної доньки у сім'ї Юлії Борцової, невтішний діагноз "діабет" для якої пролунав у 12 років. Чисельні обстеження, пристосування до постійних інсулінових ін'єкцій, і ось, нарешті, - довгоочікувана вагітність. Але стан молодої жінки ускладнювався постійними "стрибками" цукру в крові. Необхідно було терміново приймати рішення, інакше під загрозою перебувало як життя молодої мами, так і життя дитини. Людмила Іваненко, обласний дитячий ендокринолог, для успішного протікання вагітності та пологів порадила Юлії встановити інсулінову помпу - зручний спеціальний пристрій, призначений для безперервного підшкірного введення інсуліну. Режим введення інсуліну за допомогою помпи максимально наближений до фізіологічної секреції підшлункової залози здорової людини. Самі ці властивості і підтримують організм хворого на діабет, а у випадку з вагітністю надають змогу виносити і народити здорову дитину. З того часу вагітність жінки проходила абсолютно нормально. А 18 лютого в родині Юлії та Олександра Борцових народилась маленька донечка Софія, - медики назвали це "унікальним випадком".

Коментуючи історію першої у Миколаївській області жінки, яка пройшла всю вагітність і пологи на інсуліновій помпі, Людмила Іваненко зазначила: "Можна сказати, що лікарями зроблений дуже важливий крок вперед, і це прекрасний приклад для всіх, хто при діагнозі діабет ще сумнівається, народжувати чи ні. Цей приклад довів, що за допомогою помпотерапії жінка з таким діагнозом здатна виносити і народити здорову дитину".

 

версія для друку