українська російська англійська
У Криму випробовують модернізований український вертоліт Мі-8МСБ
08.04.2013 | 18:30
Прес-служба Міністерства оборони

У Криму на базі Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України тривають чергові сертифікаційні спеціальні випробування вертольота Мі-8МСБ. Їх тема – розширення функціональних можливостей вертольота, зокрема, в умовах природного обледеніння.

Польоти проходять на аеродромі Кіровське, неподалік Феодосії. Наприкінці минулого тижня гостинність українських льотчиків-випробувачів оцінили тележурналісти провідних вітчизняних телеканалів.

Директор Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України заслужений льотчик-випробувач СРСР Герой України Юрій Тішков особисто бере участь у польотах. Він поділився своїми враженнями з мас-медіа: «Обледеніння для авіаційної техніки дуже небезпечне явище. Наступає при +5 градусів, в залежності від вологості. Наше завдання перевірити машину на міцність в умовах обледеніння».

Він зазначив, що цілком задоволений роботою нових двигунів.

«Особливості двигуна, в тому, що він зберігає свою потужність підведення до редуктора постійно при падінні тиску, з підйомом на висоту і при підвищенні температури», – повідомив Юрій Тішков.

Журналісти змогли поспілкуватися і з іншими членами екіпажу вертольоту, а також випробувальної бригади.

Довідково

Нові якості вертольоту – величезна потужність нових вітчизняних двигунів, їх виняткова економічність (на 20 відсотків), значно розширені межі застосування. За минулорічними результатами вертоліт може працювати від -30 до +50 градусів Цельсія, підніматися на висоту до 8200 метрів, максимальна злітна вага складає 12 тон. Наразі випробувачі продовжують розширювати ці межі.

Нагадаємо, що Мі-8МСБ є модифікацією всесвітньовідомого радянського вертольоту Мі-8Т. Роботи з модифікації виконані акціонерним товариством “Мотор Січ” на чолі з Генеральним конструктором зі створення та модернізації вертолітної техніки В’ячеславом Богуслаєвим. Цикл випробувань триває з 2011 року. В планах оборонного відомства після проведення відповідних державних випробувань прийняти оновлений вертоліт на озброєння. А створення окремої вертольотобудівельної галузі є одним з пріоритетних напрямків розвитку вітчизняної промисловості.

версія для друку