українська російська англійська
На Дніпропетровщині вже посіяно 60% від запланованої кількості ранніх зернових
09.04.2013 | 09:12
Дніпропетровська ОДА

Минулого тижня на Дніпропетровщині розпочалися повномасштабні весняно-польові роботи, за перші 10 днів яких аграрії мають посіяти понад 235 тис. га ранніх зернових культур. Наразі роботи йдуть за планом – посіяно вже близько 140 тис. га, а це 60% до прогнозу (з них 131,6 тис. га ярого ячменю,  5,3 тис. га гороху та 2,4 тис. га вівса). Про це повідомили у департаменті агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Дніпропетровської облдержадміністрації.

За словами в.о. директора департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Дніпропетровської облдержадміністрації Вадима Удовицького, незначне похолодання не зашкодило планомірному проведенню весняно-польових робіт. Крім того, запас вологи в метровому шарі землі становить 130-160 мм. Цей показник є достатнім для продовження посівної.

«У план весняно-польових робіт ми заклали ті строки посівів, які відповідають науковим нормам та у майбутньому дозволять отримати максимальний врожай, - зазначив Вадим Удовицький. – У великих господарствах робота йде навіть у дві зміни. Щодня за завданням голови ОДА Дмитра Колєснікова на Дніпропетровщині сіють близько 20 тис. га ранніх зернових. Їх посів буде закінчено вже на цьому тижні».

Закінчивши сіяти ранні зернові, аграрії перейдуть до овочів (84 тис. га, з них 52 тис. га картоплі). Ці роботи розпочнуться 15 квітня. Одночасно почнуть сіяти кукурудзу (357 тис. га) та соняшник (411 тис. га), в середині травня – гречку (10 тис. га).

Весняно-польові роботи в області закінчаться у травні та в цілому охоплять 1 млн. 220 тис. га. У структурі посівів витримуються науково обґрунтовані нормативи - 60% зернових та 20% технічних культур.

Також Вадим Удовицький додав, що на Дніпропетровщині триває підживлення озимих культур. Мінеральними добривами обробили понад 590 тис. га полів. 

 

 

 

версія для друку