українська російська англійська
Мінінфраструктури: Жодних термінів подачі та затвердження змін розмірів акцизного збору на нафтопродукти не встановлено
09.04.2013 | 14:56
Прес-служба Міністерства інфраструктури

9 квітня Микола Азаров провів нараду з питань забезпечення сільгоcпвиробників технікою для АПК

На даний момент Міністерство інфраструктури України не розпочинало фактичної розробки конкретного механізму запровадження змін розмірів акцизного збору на нафтопродукти. Відтак, про жодні терміни подачі нормативного документу на розгляд Уряду та розміри зростання цін на будь-який вид палива наразі не йдеться.

Мінінфраструктури наголошує: інформація, розповсюджена у пресі, щодо підвищення акцизів на бензин – недостовірна. У повідомленнях прес-служби Міністерства зазначалось, що задля збільшення надходжень коштів на якісне оновлення (ремонт та будівництво) вітчизняних доріг фахівці відомства вивчають різні механізми фінансування галузі, одним з яких – поетапна оптимізація розмірів акцизного збору на пальне до середньоєвропейських (мінімальних) стандартів. Крім того, у повідомленнях не було конкретизовано вид нафтопродукту щодо якого пропонується застосувати поступове підвищення акцизу – наводилося порівняння українських акцизних ставок на бензин та дизпаливо до європейських.

Зараз Міністерство готове розробити та подати на розгляд Уряду пропозицію щодо поетапної (до 2018 року) зміни механізму справляння акцизного збору. Тобто оптимізація акцизної ставки на пальне – це лише можлива пропозиція, яка до того ж може стосуватися тільки одного виду пального, а саме дизпалива. Передбачається, що розробку механізму поступової зміни акцизних ставок на дизельне паливо візьме на себе спеціально утворена Робоча група, до складу якої увійдуть спеціалісти Мінінфраструктури, Укравтодору, автоперевізники, профспілкові, громадські організації та інші зацікавлені структури. Після опрацювання та проходження процедури внутрішнього погодження проект буде розміщено на сайті Мінінфраструктури для публічного обговорення. Й лише після врахування зауважень та пропозицій експертів та громадськості Міністерством буде подано на розгляд Уряду економічно обґрунтований та виважений проект нормативного акту.

Наголошуємо, на сьогодні Міністерством не розроблено жодного конкретного проекту нормативного акту у сфері акцизної політики, отже, немає жодних підстав говорити про можливу дату подачі такого проекту, а тим паче впровадження його у дію.

Нагадаємо, на сьогодні більшість українських доріг знаходяться у незадовільному експлуатаційному стані та потребують капітального ремонту. За нормативами щороку необхідно реформувати капітальним або середнім ремонтом 35 тис. км, але лише за останні 5 років відремонтовано близько 5 тис. км., адже фінансування на оновлення дорожньої інфраструктури в достатньому обсязі не здійснюється. Відтак, Мінінфраструктури разом з Укравтодором вивчає усі можливі шляхи збільшення фінансування на будівництво доріг на основі кращого міжнародного досвіду. Планується створити Комісію з реформування дорожньої галузі, одним із завдань якої стане розробка механізмів фінансування (надходження та цільового використання коштів) дорожньої галузі, зокрема, виділення надходжень не лише на дороги державного, а й місцевого значення.

Мінінфраструктури відкрите для застосування кращих європейських практик, на основі яких нашими сусідами в Європі реалізовано успішні та якісні проекти. Міністерство повсякчас інформує населення про розгляд можливості впровадження європейського досвіду в Україні. Серед пропозицій щодо розширення джерел фінансування дорожнього господарства, які наразі вивчає та аналізує Мінінфраструктури для створення та утримання якісної дорожньої мережі, - поетапна, по мірі загального зростання економіки, оптимізація розмірів акцизного збору на пальне (а саме дизпалива), впровадження досвіду будівництва автошляхів на умовах державно-приватного партнерства та запровадження плати з великовагових транспортних засобів для компенсації шкоди, завданої проїздом дорогами загального користування державного значення (яка на сьогодні, на відміну від європейських країн, в Україні відсутня взагалі).

Мінінфраструктури закликає представників мас-медіа не перекручувати дані, наведені в інформаційних повідомленнях відомства, а у разі сумнівів щодо окремих моментів у змісті цих повідомлень, звертатись за уточненням до прес-служби Мінінфраструктури.

 

версія для друку