українська російська англійська
Юрій Бойко відвідав з робочою поїздкою ДСП "Чорнобильська АЕС"
09.04.2013 | 15:59
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко 9 квітня 2013 р. здійснив робочу поїздку до Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС», де ознайомився з основними напрямками робіт, які проводяться на станції та провів робочу нараду з актуальних питань розвитку інфраструктури ЧАЕС.

У нараді також взяли участь заступник Міністра екології та природних ресурсів України – керівник апарату Дмитро Мормуль, Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Володимир Холоша, Генеральний директор ДСП «Чорнобильська АЕС» Ігор Грамоткін, Голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк.

Особливу увагу під час наради Юрій Бойко звернув на необхідність створення комплексної програми розвитку зони відчуження та Чорнобильської АЕС.

«Будівництво заводу та сховища відходів йдуть за графіком. Однак перед нами стоять надзвичайно важливі стратегічні завдання: повинна існувати чітка державна програма щодо майбутнього Чорнобильської станції. Для цього буде створена відповідна робоча група», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Юрій Бойко зазначив, що потрібно вивчити можливість переробки відпрацьованого ядерного палива на майданчику Чорнобильської АЕС замість витрачання близько 200 млн. доларів щорічно на оплату цих послуг в Росії.

Учасники наради обговорили низку поточних питань: будівництво заводів з переробки рідких та твердих радіоактивних відходів, сховища для відпрацьованого ядерного палива ЧАЕС «сухого» типу СВЯП-2.

Також обговорювалося питання  перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, ключовим етапом якого є створення нового безпечного конфайнменту – нової захисної оболонки, яка має бути оснащена всіма необхідними механізмами для демонтажу зруйнованих аварією конструкцій та вилучення радіоактивних відходів.

Під час поїздки Юрій Бойко відвідав майданчик СВЯП-2, оглядовий павільйон об’єкта «Укриття», ознайомився з роботами по демонтажу у машинному залі першого енергоблоку Чорнобильської АЕС та оглянув майданчик будівництва нового безпечного конфайнменту на місці четвертого енергоблоку.

 

версія для друку