українська російська англійська
Микола Азаров: В Україні зафіксовано позитивне сальдо торгового балансу
09.04.2013 | 16:40
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уперше за останні роки в Україні зафіксовано позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу.

Про це заявив Прем’єр-міністр Микола Азаров на зустрічі з місією Міжнародного валютного фонду.

«В економіці ситуація керована. Ми розраховуємо вийти на зростання ВВП, яке заплановане у держбюджеті. Доходи бюджету у першому кварталі по факту перевищили ті, які ми передбачали. У нас зафіксовано скорочення імпорту, певне збільшення експорту. В результаті вперше у нас зафіксовано позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу. Воно поки що зовсім невелике, але це також оптимістичний показник», - сказав Глава Уряду. Тому він в цілому оптимістично дивиться на продовження співпраці з МВФ і є її послідовним прихильником.

Він підкреслив: навіть в цей кризовий час Україна вчасно розраховується за всіма зовнішніми зобов’язаннями. «З 2011 року ми не отримали жодного цента допомоги від МВФ. За цей час багато країн отримали багатомільярдні позики від МВФ і ще не вирішили своїх проблем», – зауважив Прем’єр-міністр.

Тобто, Україна – це держава, в якій кредитори надійно отримують свої кошти, в той час як в багатьох інших – втрачають.

У свою чергу Глава місії МВФ Крістофер Джарвіс зазначив, що місія провела плідні переговори як з урядовцями, так і з представниками Нацбанку України. «У нас відбулося багато зустрічей і дискусій і з Національним банком, і з Урядом. За останній час оцінка загального економічного стану України не зазнала особливих змін. Останні кілька місяців були досить сприятливими для України. Зокрема, дещо послабилося напруження щодо обмінного курсу. І нам приємно відзначити, що за останні кілька місяців в Україні економічна ситуація не погіршилася», – сказав він.

Голова місії МВФ представив Миколі Азарову нового постійного представника МВФ в Україні Жерома Ваше, який з 1 травня поточного року замінить на цій посаді Макса Альєра, що обіймав цю посаду впродовж останніх чотирьох років.

Чергова місія МВФ працювала в Україні з 27 березня.

версія для друку