українська російська англійська
На базі "Софії Київської" урочисто відкрито мозаїчну майстерню
09.04.2013 | 20:02
Прес-служба Міністерства культури

Перший заступник Міністра культури України Тимофій Кохан урочисто відкрив виставку «Бурштинові мозаїки в Софії Київській» у приміщенні пам'ятки архітектури XVIII ст. «Брама Заборовського» на території Національного заповідника «Софія Київська». Експозицію, у якій представлено мозаїчні панно, створені сучасними митцями України та Італії з українського бурштину в класичній мозаїчній техніці за мотивами візантійських мозаїк та фресок Собору Святої Софії, Михайлівського Золотоверхого собору та Кирилівської церкви, презентовано в рамках спільного проекту НЗ «Софія Київська» та Міжнародного благодійного фонду «Українська родина» за підтримки Асоціації «Український бурштиновий світ».

У заході також взяли участь Голова правління Міжнародного благодійного фонду «Українська родина» Галина Симха; член Ради Асоціації «Український бурштиновий світ», архітектор-ювелір Ірина Карпова; президент і художній директор «Групи мозаїчистів Равенни» реставраційно-мозаїчної майстерні в м. Равенна (Італія) при Соборі Сан Віталє, професор Марко Санті та член Академії абстракціоністів України, член «Групи мозаїчистів Равенни», український художник-мозаїст Ліна Даміані.

У своєму вітальному слові до присутніх Тимофій Кохан відзначив існування давніх спільних культурно-мистецьких традицій між Україною (Київською Руссю) та Італією (Візантією), а також повідомив, що відтепер на базі «Софії Київської» почне працювати мозаїчна школа для дітей. «Я певен, що експозиція, яку ми відкриваємо у виставкових залах Брами Заборовського, незмінно даруватиме усім відвідувачам ту саму «радість сонця», яку несе в собі бурштин. Це стане хорошим початком для повернення до тих культурних традицій, на яких базувалася Київська Русь. Сьогодні започатковано дуже хорошу справу, і ми підтримуємо цю чудову ініціативу, адже дітей будуть вчити тут не лише мистецтву бурштинової мозаїки, але й нашій багатій історії», – сказав він.

Генеральний директор заповідника Олена Сердюк розповіла, що мета проекту — наблизити мистецькі надбання попередніх поколінь до сучасників, і насамперед долучити до цього дітей. Вона наголосила, що Україна стала другою країною у Європі, яка реалізовує подібний проект. До цього мозаїчна майстерня існувала лише у Равенні. У школі-студії відбуватимуться майстер-класи з мозаїки і лекції професійних мозаїчистів України і світу з історії мозаїчного мистецтва для дітей та дорослих. Керуватиме «Школою-студією мозаїк в Софії Київській» український художник-мозаїст, випускниця майстерні Марко Санті пані Ліна Даміані, яка є автором мозаїчних панно з бурштину, представлених на виставці (це роботи за мотивами фресок і мозаїк Собору Святої Софії «Бурштинова Оранта» і «Дерево Софії», а також авторська мозаїка «Ангел згортає небо у сувій»).

Наприкінці заходу майстри-мозаїчисти Марко Санті та Ліна Даміані дали гостям та журналістам майстер-клас з мистецтва створення мозаїки з бурштину.

 

версія для друку