українська російська англійська
Микола Азаров: Україна може динамічно співпрацювати з Норвегією у різних сферах
09.04.2013 | 20:07
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна зацікавлена і надалі співпрацювати з Норвегією у різних сферах економіки. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров  під час зустрічі з Міністром рибного господарства та прибережних справ Норвегії Лісбет Берг-Хансен.

«Україна зацікавлена у співпраці з Норвегією у різних сферах економіки, у тому числі і рибному господарстві», - наголосив Микола Азаров, додавши, що Україна майже на 90% задовольняє потребу в рибопродуктах за рахунок імпорту з Норвегії. Водночас Глава українського Уряду акцентував увагу на безпеці і якості (відповідно до встановлених стандартів) імпортованої Україною харчової продукції.

Крім того, як підкреслив Прем’єр-міністр, Україна зацікавлена співпрацювати з Норвегією і в нафтогазовій сфері, а також суднобудуванні.

За словами Миколи Азарова, сприяти двосторонньому співробітництву покликана Українсько-Норвезька робоча група, про віднову діяльності якої йшлося під час його офіційного візиту минулого року до Норвегії. «Ми сподіваємося, що у ході візиту Державного секретаря Міністерства торгівлі Норвегії в Україні, який планується орієнтовно у травні-червні цього року, ми зможемо укласти відповідні договори по міжурядовій комісії», - сказав він.

До того ж, Глава українського Уряду наголосив на зацікавленості запозичення норвезького досвіду щодо розвитку соціально орієнтованої економіки.  «Україна орієнтовна на європейські стандарти, і зараз займається впровадженням низки реформ. Нас цікавить досвід Норвегії, яка створила успішну соціально орієнтовану економіку», - підкреслив Микола Азаров, додавши, що Уряд вітав би початок діяльності в Україні Норвезького Державного пенсійного фонду «Глобальний». 

У свою чергу Міністр рибного господарства та прибережних справ Норвегії Лісбет Берг-Хансен висловила сподівання на продовження співробітництва, «як і планували, у тому числі і в рамках нової угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС».

Лісбет Берг-Хансен також висловила зацікавленість у розширенні товарообороту між нашими країнами.

Вона повідомила, що у ході візиту в Україну провела зустрічі з Міністром аграрної політики та продовольства і Головою Державного агентства рибного господарства.

 

версія для друку