українська російська англійська
Укрзалізниця готує до літнього сезону 4532 пасажирські вагони
10.04.2013 | 09:34
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Залізничники розпочали підготовку пасажирського господарства до роботи у літній період. Загалом, для забезпечення літніх пасажирських перевезень планується підготувати вагонний парк в кількості 4532 од. З них 138 вагонів буде відремонтовано капітальним та 362 – деповським ремонтом.

У процесі ремонту вагонів комплексні бригади повинні не тільки пофарбувати та освіжити кузова вагонів, а й оновити інтер’єр та внутрішнє оснащення, в тому числі електричне та холодильне обладнання. На залізницях створено необхідний запас матеріально-технічних засобів, вузлів і деталей вагонів з урахуванням введення в експлуатацію додаткових пасажирських поїздів.

Конструктивно тільки 1664 пасажирські вагони (або 36,7% від загальної кількості) обладнані системою кондиціювання повітря. Інші вагони – з так званою природньою вентиляцією. Зрозуміло, що через такий стан рухомого складу для пасажирських перевезень (а саме застарілі вагони, відсутність кондиціонування тощо) виникають нарікання на якість послуг.

На важливості та соціальній значимості оновлення рухомого складу для пасажирських перевезень як безумовному державному пріоритеті наголосив Президент України В.Янукович, закріпивши пункт щодо закупівлі 248 одиниць пасажирських вагонів  у Національному плані дій на 2013 рік. Зокрема, Нацпланом дій на 2013 рік доручено Уряду передбачити  закупівлю за рахунок коштів Державного бюджету України 200 купейних вагонів, 41 пасажирського вагона з місцями для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями та 7 спеціалізованих вагонів типу СТ (службово-технічні) вітчизняного виробництва. У разі виділення необхідних коштів з Держбюджету Укрзалізниця зможе розпочати процес оновлення  парку пасажирських вагонів, запропонувавши пасажирам комфортні нічні перевезення у вагонах спального типу. 

Довідково

На сьогодні зношеність пасажирського рухомого складу, який задіяний в нічних перевезеннях, становить 85,8%. Більше 3,6 тис. вагонів (51,7%) вже вичерпали термін експлуатації – 28 років і експлуатуються понад нормативний термін. Щорічно парк пасажирських вагонів зменшується в середньому на 200 одиниць (фізичний знос), хоча відповідно до ст. 10 Закону України «Про залізничний транспорт» пасажирський рухомий склад повинен оновлюватися за рахунок коштів державного бюджету.

 

версія для друку