українська російська англійська
Микола Азаров наголошує: сучасна вітчизняна сільгосптехніка має замінити імпорт
10.04.2013 | 11:40
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 10 квітня наголосив на необхідності технологічного оновлення потужного вітчизняного промислового комплексу сільськогосподарського машинобудування.

За його словами, в Україні – потужний промисловий комплекс сільськогосподарського машинобудування: вітчизняні підприємства виготовляють трактори, зернозбиральні комбайни, ґрунтообробну, посівну, дощувальну техніку, сучасні доїльні комплекси, обладнання для харчової, переробної промисловості тощо. Вітчизняними підприємствами розроблено та освоєно виробництво більше 3,5 тисяч найменувань машин, виробничих ліній та агрегатів. В Україні більше 40 заводів, які дозволяють випускати складну сільгосптехніку. А в кооперації з ними працюють понад дві сотні підприємств інших галузей. Наприклад, у 90-му році машинобудування для агропромислового комплексу споживало 2 мільйони 300 тисяч тонн металу. Це співставно з тим, що вітчизняні металурги втратили зараз на зовнішніх ринках збуту.

«Такі у нас потужності. Але вони морально застарілі і частково зношені. Внаслідок цього вітчизняні виробники програють конкуренцію в умовах нашого відкритого ринку», - наголосив Микола Азаров.

При цьому він зауважив, що щороку зростає рівень імпорту сільськогосподарської техніки. За останні три роки його обсяги зросли з 607 мільйонів до 1 мільярда 300 млн. доларів США.

«Створюється враження щодо неконтрольованості цього процесу. Значна частина імпортованої техніки – не нова, а така, що вже була у вживанні. Кому подякувати за те, що з 2008 року так бездумно був відкритий український ринок для «вчорашнього дня» техніки і технологій? Коли я питаю у директорів заводів, скільки вони сьогодні випускають машин, чую у відповідь цифри, які не те, що країну – навіть великий сільськогосподарський район задовольнити не можуть. Це треба припинити. Зробити вибір на користь вітчизняної, але якісної, сучасної техніки», - наголосив  Прем’єр-міністр.

 

версія для друку