українська російська англійська
Мінінфраструктури не піднімає питання підвищення акцизу на дизпаливо і бензин
10.04.2013 | 14:44
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України не розглядає питання підвищення акцизного збору на бензин. На цьому наголосив Міністр інфраструктури Володимир Козак, коментуючи інформацію у пресі.

Міністр підкреслив, що на Колегії Міністрества одне з питань, які розглядалися, - стан вітчизняних автомобільних доріг та заходи з приведення їх до нормальної якості для задоволення потреб населення, обговорювався й європейський досвід: нормативи будівництва та норми утримання доріг, а також джерела фінансування. Володимир Козак зауважив, що Міністерство вивчає досвід європейських країн, де мінімальний акциз на дизельне паливо складає приблизно 350 євро за тонну, а в Україні лише 46 євро/т.

«Як приклад, було зазначено, що в Європі існує акциз на дизельне пальне, який у рази, у десятки разів, у деяких країнах вище, ніж у нас. Отже, розглядалося питання комплексно. А ніяких ініціатив Мінінфраструктури не робило і не буде робити, оскільки це прерогатива Кабінету Міністрів», - зазначив Володимир Козак та додав, що для підвищення акцизних зборів Уряд має передусім вивчити питання добробуту наших громадян та інші аспекти.

«Все залежить від того, як формуватиметься бюджет, які будуть доходи у населення у подальшому, і вже потім це питання стоятиме на порядку денному. На сьогодні ж Міністерство інфраструктури питання підвищення акцизу на дизельне пальне поки що не ставить. А на бензин - навіть не розглядає», - наголосив Міністр.

 

версія для друку