українська російська англійська
Микола Азаров доручив організувати максимальне забезпечення весняно-польових робіт
10.04.2013 | 17:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив організувати максимальне забезпечення весняно-польових робіт. На цьому він наголосив під час засідання Кабінету Міністрів України 10 квітня 2013 року.

Прем’єр-міністр зазначив, що несприятливі погодні умови все частіше створюють ризики для нашого сільського господарства. Негода може призводити до зниження врожайності в межах 10-15%. «Безумовно, таких втрат необхідно уникати за рахунок технологій та організованого проведення робіт», - зазначив Микола Азаров.

За словами Глави Уряду, у зоні підвищеного ризику поточного року знаходяться багато сільгосппідприємств Рівненської, Волинської, Вінницької та ряду інших областей. Основні весняно-польові роботи тут розпочнуться набагато пізніше, ніж зазвичай. Тому особливого значення набуває швидкість проведення робіт.

«Використовувати доведеться не кожен день – кожну годину. Грамотно маневрувати технікою, використовувати її надзвичайно інтенсивно. Це все питання організації, технічного сервісу і безперебійного постачання», - наголосив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр доручив Міністерству аграрної політики та продовольства запровадити щоденний моніторинг технічної сторони весняно-польових робіт і вчасно використовувати можливості державної підтримки та міжрегіональної кооперації.

Окрім цього, Микола Азаров акцентував на необхідності убезпечити від води місця зберігання засобів захисту рослин, мінеральних добрив, паливно-мастильних матеріалів та інших матеріальних ресурсів для весняно-польових робіт.

«На сьогодні з посіяних в Україні 8 мільйонів гектарів сходи озимих зернових отримано практично на ста відсотках засіяних площ. З них у доброму та задовільному стані - 92%, в слабкому та зрідженому - 8%. Обласні державні адміністрації повинні вести постійний моніторинг стану сільськогосподарських угідь, посівів озимих культур та ситуації на об'єктах господарювання в АПК», - зазначив Глава Уряду.

При цьому Микола Азаров наголосив, що постраждалі регіони повинні бути забезпечені необхідною кількістю насіння з Державного резервного насіннєвого фонду.

«Страхові зобов'язання перед сільгоспвиробниками, які зазнають збитків внаслідок негоди, мають бути виконані безумовно і в повному обсязі - це пряма відповідальність Мінагрополітики та Мінфіну», - сказав Прем’єр-міністр.

 

версія для друку