українська російська англійська
За три роки збільшено охоплення дітей дошкільною освітою більш ніж на 20 відсотків
11.04.2013 | 09:12
Прес-служба Міністерства освіти і науки

10 квітня під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Бориса Жебровського відбулася Всеукраїнська нарада спеціалістів з питань дошкільної освіти та методистів інститутів післядипломної педагогічної освіти.

У засіданні взяли участь: представники Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти», спеціалісти управлінь (департаментів) освіти і науки обласних державних адміністрацій, методисти з напрямку дошкільної освіти інститутів післядипломної педагогічної освіти, а також представники фахових видань.

Розпочинаючи нараду, заступник Міністра освіти і науки Борис Жебровський поінформував присутніх про роботу, яку здійснює Міністерство освіти і науки України у сфері розширення охоплення дошкільною освітою протягом останніх трьох років. «На сьогодні ми вже маємо досить непогані результати: за останніх три роки нам вдалося збільшити відсоток охоплення дошкільною освітою більш ніж на 20%», – поінформував Борис Жебровський.

Утім, за словами заступника Міністра, виконуючи доручення Президента України Віктора Януковича (про забезпечення протягом 2013-2014 рр. 100 тис. нових місць у дошкільних навчальних закладах), МОН продовжує активну роботу у цьому напрямку, і на сьогодні в Україні вже функціонують близько 16,5 тис. ДНЗ.

Також заступник Міністра наголосив на важливості організаційної роботи щодо забезпечення якісною початковою освітою дітей з особливими потребами. За його словами, необхідно активізувати роботу щодо організації інклюзивних груп у ДНЗ та налагоджувати контакти з батьками, які мають дітей з особливими потребами.

Окрім того, обласним інститутам післядипломної педагогічної освіти рекомендовано внести зміни до навчальних планів та включити питання для слухачів курсів підвищення кваліфікації щодо особливостей роботи з батьками, які мають дітей з особливими потребами. «Питання інклюзивної освіти у дошкільних навчальних закладах має стати одним із пріоритетів нашої роботи», – підкреслив Борис Жебровський.

Під час засідання заступник Міністра також поінформував про заходи з окресленої тематики, що здійснюватимуться МОН найближчим часом, серед яких:

Міжнародна конференція з питань психолого-педагогічних аспектів пренатології (14 травня 2013 року);

Всеукраїнська конференція з питань безпеки життєдіяльності дітей у дошкільних навчальних закладах (30 травня 2013 року);

Всеукраїнська конференція на тему «Особливості роботи з дітьми п’ятирічного віку» (4 червня 2013 року).

версія для друку