українська російська англійська
Раїса Богатирьова проінспектувала роботу Броварської підстанції швидкої допомоги
11.04.2013 | 11:57
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова разом з Головою Київської обласної державної адміністрації Анатолієм Присяжнюком відвідала Броварську підстанцію Бориспільської станції екстреної медичної допомоги.

Міністр ознайомилася з роботою диспетчерського пункту «швидкої» та обговорила з трудовим колективом медичного закладу проблеми, що виникають в організації його роботи, а також питання, пов'язані із впровадженням Закону України «Про екстрену медичну допомогу», який вступив у дію з 1 січня 2013 року.

Цим документом, нагадала Раїса Богатирьова, передбачено розмежування швидкої допомоги на екстрену та невідкладну. А основною метою раціоналізації та подальшого розвитку екстреної медичної допомоги, за її словами, є забезпечення не тільки доступності швидкої медичної допомоги для громадян, але і своєчасності. Модернізація системи екстреної медичної допомоги в Україні є кроком до європейських стандартів отримання населенням медичної допомоги, зазначила Міністр.

Значну увагу в цьому процесі, наголосила керівник МОЗ, держава приділяє підвищенню соціального статусу медичних працівників, створенню належних умов праці та забезпеченню достойної оплати праці медиків. Раїса Богатирьова повідомила, що Урядом прийнято постанову «Про деякі питання оплати праці медичних працівників системи екстреної медичної допомоги», якою передбачається можливість отримання медичними працівниками системи екстреної медичної допомоги надбавки за особливий характер праці у розмірі до 20% посадового окладу, надбавки за особливі умови праці у розмірі до 20% посадового окладу та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у розмірі одного посадового окладу.

«Президент України зазначив, що заробітна плата медичних працівників щороку збільшуватиметься не менше ніж на 10%», - зауважила Раїса Богатирьова, підкресливши, що «медики - особливі люди, робота яких пов'язана з постійним самовдосконаленням, безперервним підвищенням професійного рівня та відповідальністю за життя і здоров'я людей».

Не в останню чергу належне надання допомоги громадянам, на переконання Міністра, пов'язане з оснащенням центрів екстреної медичної допомоги сучасними автомобілями. Тому ще одним питанням, яке сьогодні знаходиться під постійним контролем Уряду та Міністерства охорони здоров'я, є питання оновлення парку автомобілів швидкої допомоги. «Протягом усіх років незалежності не існувало чіткого плану забезпечення медичних закладів санітарним транспортом, і суттєва частина автопарку «швидкої» безнадійно застаріла, - зазначила Міністр. - Протягом 2012 року було закуплено 286 машин класу В і С для пілотних регіонів. У цьому році Урядом прийнято рішення про закупівлю 1000 машин класу В і С для того, щоб оновлення автопарку машин швидкої допомоги можна було почати по всіх регіонах, замінити ті з них, які вичерпали свій ресурс. Ми плануємо, що протягом наступних 5 років буде повністю замінений рухомий склад машин швидкої медичної допомоги».

Відповідаючи на запитання журналістів про випадок, з яким пов'язували смерть літньої жительки Броварського району, що не дочекалася автомобіля «швидкої», Міністр повідомила, що після того було звільнено диспетчера, а також начальника і головного лікаря Броварської підстанції Бориспільської станції екстреної медичної допомоги. Водій, який начебто відмовився їхати до пацієнтки, перебуває під слідством.

За словами Голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Присяжнюка, в області створено сім відділень екстреної медичної допомоги, крім того, працює й невідкладна допомога. Їх повністю забезпечено паливно-мастильними матеріалами. Однією з проблем на сьогодні залишається оновлення автопарку, адже майже 80% карет «швидкої» допомоги давно потребують списання. «Сьогодні влада Київщини вирішує питання з Урядом щодо оновлення автомобільного парку екстреної медичної допомоги, закупівлі GPS-обладнання, а також відповідної медичної апаратури та медикаментів», - наголосив голова Київської ОДА.

Впродовж трьох років, зазначив він, в області було зведено та відремонтовано майже 200 медичних закладів. Споруджено нові поліклініки у містах Ірпінь і Бровари на тисячі відвідувачів, реконструйовано радіологічний корпус Київського обласного онкодиспансеру з унікальним обладнанням вартістю 60 млн. грн. У Білоцерківській міській лікарні №2 запрацював оновлений міжрайонний Центр гемодіалізу на 20 діалізних місць, відкрито нове інфекційне відділення на базі Білоцерківського територіального медичного об'єднання. Після реконструкції відновили роботу корпуси Білоцерківської міської дитячої стоматологічної поліклініки, Білоцерківської міської дитячої поліклініки, неврологічні відділення Кагарлицької та Тетіївської центральних районних лікарень, гінекологічне та дитяче відділення Рокитнянської та Києво-Святошинської центральних районних лікарень. Реорганізовано 45 дільничних лікарень, на базі яких створено амбулаторії з денними стаціонарами. 40 фельдшерсько-акушерських пунктів були реорганізовані в медичні амбулаторії.

версія для друку