українська російська англійська
Урожай зернових може зрости на 20 млн. тонн за умови відновлення систем зрошення
11.04.2013 | 14:24
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Відновивши системи зрошення, вітчизняні аграрії зможуть збільшити валовий збір урожаю на 20 мільйонів тонн. Про це сьогодні під час робочої поїздки до Миколаєва повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Зрошення – це стратегічне завдання для нашої держави. Адже ми перебуваємо в зоні ризикованого землеробства. Тому Президент звернув увагу та дав доручення Кабінету Міністрів приступити до програми відновлення зрошення. Так, зараз уже є рішення Уряду повернути міжгосподарські мережі, на що вже погодилася місцева влада. Водночас, ми готуємо економіко-технічне обґрунтування щодо національної системи зрошення. І відновивши її, ми збільшимо вал урожаю зернових щонайменше на 20 мільйонів тонн», − наголосив Микола Присяжнюк.

Також Міністр зауважив, що загалом планується відновити зрошення на майже 3,5 мільйона гектарів землі протягом 4-5 років. І кошти для цього передбачається акумулювати за рахунок державної фінансової підтримки та інвестицій. У результаті цього аграрії отримають енергозберігаючі зрошувальні технології, що відповідають особливостям регіонів.

«Наше завдання – своєчасно дати дешеву воду. Адже, відновивши систему зрошення, сільгоспвиробник має отримати економічно обґрунтовану воду для зрошення та підвищити показники власного врожаю. І сьогодні ми бачимо, що вже є національні технологічні розробки, наукові рекомендації та розрахунки і, головне, – бажання сільгоспвиробників використовувати найоптимальніші для своїх господарств зрошувальні технології», − наголосив Микола Присяжнюк.

Нагадаємо, що Програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, яку затвердив Уряд, передбачає відновлення та модернізацію систем зрошення на Півдні України. 

 

 

 

версія для друку