українська російська англійська
О. Вілкул: Уряд реконструює Бузько-Дніпровсько-лиманський канал для підвищення його пропускної спроможності
11.04.2013 | 15:00
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Уряд працює над розвитком портової галузі, зокрема над оновленням флоту. Упродовж 2012-2013 років уже придбано шість сучасних суден, зокрема, у порту «Южний» почали працювати 2 морські буксири, Маріупольський порт придбав 1 судно-днопоглиблювач, а Державне підприємство «Дельта-лоцман» отримало 2 лоцманських катери та 1 судно-днопоглиблювач, на якому сьогодні було піднято прапор України. Нове судно отримало ім’я «Інгульський».

«Завдяки таким суднам, як «Інгульський», зменшуються витрати на проведення робіт з днопоглиблення судноплавних каналів у середньому на 35%», - сказав Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул на урочистій церемонії в Миколаєві.

Урядом планується реконструкція Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу. Мета - підвищення його пропускної спроможності для завантаження суден «хендімакс» (дедвейт 50 тис. тон) та «панамакс» (дедвейт 70 тис. тонн). Зараз для проходу цим каналом судна можуть завантажувати лише до 45 тис. тонн.

«Це - інфраструктурний проект загальнодержавного значення. Його реалізація стане можливою лише за наявності таких спеціалізованих суден, як «Інгульський», - сказав Олександр Вілкул.

Для подальшого розвитку судноплавних каналів та акваторій портів галузь потребує серйозних інвестицій. Вони можуть бути залучені тільки в співпраці з приватними інвесторами. Для цього був прийнятий Закон України «Про морські порти» і розпочата модернізація портової галузі. Ії важливою складовою є також розвиток наземного транспорту – автомобільного та залізничного.

«Модернізація портів та оновлення флоту створює нові якісні робочі місця, є основою для зростання заробітних плат працівників портів та підвищує логістичний потенціал України. За прогнозами експертів до 2027 року обсяг вантажопотоку через українські порти може бути збільшено на 50 млн. тонн – з 160,6 млн. тонн до 210,6 млн. тонн»,- сказав Олександр Вілкул.

Також Олександр Вілкул під час робочого візиту до Миколаєва провів нараду за участю Міністра інфраструктури Володимира Козака щодо розвитку транспортного комплексу Миколаївської області.

Довідково

Судно «Інгульський» призначено для виконання днопоглиблювальних робіт. Загальна довжина 60 м, потужність головних двигунів 2 по 300 кВт. Бункер для ґрунту завантажується за допомогою ґрунтоприймачів, а також грейферу - з обох бортів. Розвантажується: на підводні місця звалища ґрунту - через донні люки; на берегові гідровідвали - методом рефулювання - через плавучий та береговий розвантажувальний пульпопровід (довжина пульпопроводу – 600 м) та методом рефулювання «Rainbow» - через носове сопло для випуску струменю пульпи.

 

версія для друку