українська російська англійська
Олег Проскуряков: Небезпеки забруднення вод при видобутку сланцевого газу немає
11.04.2013 | 17:33
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

Немає ніякої небезпеки забруднення вод при видобутку сланцевого газу.  Про це заявив Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков  під час прямої лінії газети «Комсомольская правда в Украине» 11 квітня 2013 року.

«Небезпеки немає, є екологічні ризики, які існують за будь-якої життєдіяльності людини. Адже ми ж добуваємо вугілля, робимо автомобілі в Україні, але ніхто не вважає це екологічно небезпечним»,- сказав очільник Мінприроди України.

Міністр вважає, що більшість заяв з приводу небезпеки видобутку сланцевого газу «некомпетентні та інспіровані певними силами, які заробляють чималі кошти на традиційних способах видобутку газу: це політика і економіка, а зовсім не екологія», - сказав О. Проскуряков.

«Поки є тільки договір, який регулює відносини між інвесторами та державою, як ви розумієте, від договору вода в колодязях не псується і не зникає», - додав Міністр. За його словами, конкретна робота почнеться на рівні проектів, і коли ми зрозуміємо масштаб екологічних ризиків, то зробимо все необхідне для їх мінімізації», - заявив Олег Проскуряков. Міністр також повідомив, що метод гідророзриву, яким зараз лякають людей, не новий і використовувався в Луганській області ще в 50-ті роки минулого століття для стимуляції пластів, щоб збільшити видобуток нафти і газу.

О. Проскуряков також наголосив, що немає ніякої небезпеки забруднення вод при видобутку сланцевого газу: «Буде пробурена мережа свердловин, буде вестись постійний моніторинг якості вод, що використовуються для потреб населення. Причому, гідророзриви проводяться на глибині не менше 3-х кілометрів, а вода, яка йде жителям міст, на рівні менше 1 кілометра».

При цьому Міністр підкреслив, що проекти видобутку сланцевого газу будуть проходити всі необхідні експертизи - державну, громадську, незалежну, а якщо буде потрібно, то й міжнародну. «Тільки тоді, коли ми зрозуміємо, що екологічні ризики зведені до нуля, тоді ми дамо дозвіл на проведення цих робіт», - підтвердив Олег Проскуряков.

версія для друку