українська російська англійська
Бібліотеки Вінниччини стануть центрами доступу громадян до електронного урядування
11.04.2013 | 18:10
Вінницька ОДА

Бібліотеки Вінниччини стануть центрами доступу громадян до електронного урядування. Про це зазначила директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області, голова Вінницької організації Всеукраїнського об’єднання «Громадський парламент жінок України» Тетяна Пашиніна на прес-конференції щодо впровадження на Вінниччині проекту «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», яка відбулась 10 квітня в прес-центрі департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Даний проект є частиною національного плану дій у рамках впровадження в Україні ініціативи «Партнерства “Відкритий Уряд» та спрямований на залучення наших громадян до вивчення та використання електронних послуг, ресурсів та інструментів е-урядування. Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках програми «Бібліоміст» проводився конкурс на проекти залучення населення України до вивчення й використання електронних послуг, ресурсів, та інструментів е-урядування.

Серед переможців конкурсу – проект з Вінниччини, який підготувала ГО “Асоціація Бібліотек Вінниччини” спільно з Вінницькою організацією Всеукраїнського об’єднання «Громадський парламент жінок України».

Проект передбачає розповсюдження інформації про наявні електронні послуги на національному та регіональному рівнях та здійснення навчання різних груп населення щодо користування ними, використовуючи ресурси сучасних публічних бібліотек.

Проект розрахований на 5 місяців. Протягом цього часу будуть проведені тренінги з електронного врядування. Так, тренінги складатимуться з 4 модулів. Зокрема, е- врядування, е- уряду, е- демократії та е- послуг, які можна здійснити через Інтернет. Навчання реалізовуватиметься на базі РТЦ Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тiмірязєва та Центру підвищення кваліфікації державних службовців, керівників державних підприємств, установ і організацій Вінницької облдержадміністрації. Також будуть організовані тренінги для представників громадських організацій, користувачів бібліотеки, представників влади, вчителів та бібліотечних працівників області. Окрім того, у ході проекту буде підготовлено, видано та розповсюджено буклет під назвою “Інформаційні ресурси органів держаної влади та місцевого самоврядування Вінниччини”, а також інформаційні флаєри та банер.

Після завершення проекту бібліотекарі зможуть надавати фахові консультації для користувачів електронних послуг у бібліотеках районних центрів, міст та сіл Вінницької області.

 

версія для друку