українська російська англійська
Мінприроди пропонує ввести в школах уроки екології
11.04.2013 | 18:30
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

В Україні практично відсутня сфера екологічного виховання - екологічна освіта, тому прийшла пора щось змінювати. На цьому акцентував Міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков у ході прямої лінії газети «Комсомольськая правда в Украине» 11 квітня 2013 року.

За його словами, старше покоління вже дуже важко привчити навіть до роздільного збору сміття, не кажучи вже про реалізацію більш серйозних екологічних програм. Тому потрібно починати з самого початку і прищеплювати українцям екологічну культуру з дитинства. «Я вже розмовляв з цього приводу з Міністром освіти та науки України Дмитром Табачником і отримав з його боку повну підтримку. Зараз розробляються підручники і методичні програми, і вже з 1 вересня 2013 року урок екології в якості експерименту буде викладатися в 1-2 класах. А в тому, що факультативно такий урок потрібно вводити в кожній школі, у мене особисто немає ніяких сумнівів », - додав Олег Проскуряков.

При цьому, Міністр зазначив, що крім розробки підручників, доведеться докласти чимало зусиль. Потрібно зробити так, щоб новий предмет не дублював існуюче природознавство, а також зрозуміти, чи можуть такий урок викладати вчителі природознавства і ОБЖ, або ж потрібно буде залучати фахівців з міністерства. «У нас є високопрофесійні наукові співробітники Академії екологічної освіти, думаю, ми зможемо використовувати їх досвід для підготовки вчителів екології», - додав очільник Мінприроди України.

«Роботи багато. Поки ми на самому початку шляху, але обов'язково пройдемо цей шлях до кінця, тому що хочемо жити в екологічно чистій і здоровій країні», - підсумував Міністр.

 

версія для друку