українська російська англійська
У київському метрополітені встановили систему проходу "Пільговик-1"
11.04.2013 | 18:14
Київська МДА

КП «Київський метрополітен» встановило на станціях «Сирець» і «Дніпро» експериментальну систему телеконтролю проходу пасажирів пільгових категорій «Пільговик-1», що дозволить унеможливити спроби пасажирів пройти за чужим пільговим посвідченням та убезпечити контролерів від хуліганських дій сторонніх осіб.

Так, для проходу через турнікет пасажиру необхідно в розгорнутому вигляді прикласти документ, який дає право на безкоштовний проїзд, до скла терміналу пристрою. Зображення документа з’явиться на спеціально встановленому моніторі в касі. Працівник каси ідентифікує документ із пасажиром, який його пред’явив, та в разі відповідності активує турнікет. На терміналі пристрою загорається індикатор зеленого кольору, який дозволяє прохід на станцію.

У разі виникнення потреби, касир може спілкуватись із пасажиром за допомогою переговорного пристрою.

Метрополітенівці також наголошують, що система «Пільговик-1» не передбачає архівації даних, тож прикладений документ не сканується, не фотографується і не зберігається в пам’яті вказаної системи.

Наразі система перебуває в дослідній експлуатації. Фахівці метрополітену постійно спостерігатимуть за роботою пристрою, аби в разі необхідності удосконалити чи відкоригувати технічні параметри.

версія для друку