українська російська англійська
К.Грищенко: Україну та Азербайджан завжди з'єднуватиме міцна дружба та партнерство
12.04.2013 | 09:03
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

11 квітня 2013 р. в рамках візиту до Баку Віце-прем’єр-міністр України, співголова Спільної міжурядової українсько-азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва Костянтин Грищенко був прийнятий Президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим. Під час зустрічі, азербайджанський лідер, зокрема, наголосив, що «Україна для Азербайджану є справжнім другом, партнером і союзником». У контексті підготовки візиту Президента Азербайджану до України, були обговорені пріоритетні питання двостороннього співробітництва, що перебувають на особистому контролі глав обох держав.

Зі своїм колегою, Першим заступником Прем’єр-міністра Азербайджанської Республіки Я.Еюбовим, К.Грищенко обговорив практичні аспекти підготовки до чергового засідання Спільної міжурядової українсько-азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва. Віце-прем’єри із задоволенням відзначили позитивну динаміку двостороннього співробітництва в енергетичній, аерокосмічній, торгово-економічній та гуманітарній сферах. К.Грищенко поінформував азербайджанського колегу про те, що вже понад 4 тис. студентів з Азербайджану здобувають освіту в Україні, і українські ВНЗ готові надалі розширювати обсяги освітніх послуг для азербайджанської молоді. При цьому Я. Еюбов особливо підкреслив, що однією з головних причин популярності навчання в Україні серед молодих азербайджанців є висока толерантність та традиційна доброзичливість українського народу, що дозволяє уникати будь-яких проблем у міжнаціональних відносинах.

Перспективи розширення співпраці в енергетичній сфері в рамках визначених Президентом Віктором Януковичем завдань з диверсифікації джерел постачання нафти та газу в Україну Костянтин Грищенко обговорив з керівником Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки (SOCAR) Ровнагом Абдулаєвим.

Під час всіх зустрічей в Баку наголошувалось на тому, що керівництво України приділяє постійну особливу увагу розвитку відносин з Азербайджаном та розраховує на те, що дружба та «почуття ліктя» завжди відрізнятимуть українсько-азербайджанські відносини.

версія для друку