українська російська англійська
Для Херсонського перинатального центру перекваліфіковують медперсонал
12.04.2013 | 09:14
Херсонська ОДА

Перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації – керівник апарату В’ячеслав Білий та директор Департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації Віктор Короленко взяли участь у всеукраїнській селекторній нараді щодо реалізації проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства», яку провела Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова.

Було зазначено, що в минулому році експертами комісії Міністерства охорони здоров’я України та Національного проекту було проведено зовнішній аудит перинатальної допомоги в області та визначено акушерський корпус обласної клінічної лікарні як заклад, на базі якого буде створено обласний перинатальний центр у складі обласної клінічної лікарні.

Як відзвітував В’ячеслав Білий, у регіоні вже зроблені певні кроки щодо реалізації даного проекту, а саме, наказом головного лікаря обласної клінічної лікарні призначено керівника обласного перинатального центру та затверджено «План підготовки та підвищення кваліфікації кадрів Херсонського обласного перинатального центру», відповідно до якого здійснюється підготовка медичного персоналу.

Крім того, з обласного бюджету виділено 600 тис. грн. для розробки проектно-кошторисної документації та виготовлено проектну документацію по об’єкту «Реконструкція акушерсько-гінекологічного корпусу під перинатальний центр Херсонської обласної клінічної лікарні в м. Херсоні», а також позитивний експертний звіт ДП «Укрдержекспертиза».

«Реалізація зазначеного проекту широко висвітлюється серед медичної спільноти та населення Херсонської області через засоби масової інформації, я особисто неодноразово порушував цю тему у прямих ефірах», - сказав В’ячеслав Білий, відповідаючи на питання Ірини Акімової.

Довідково

За ініціативою Президента України Віктора Януковича в Україні з 2011 року реалізується Національний проект «Нове життя» – нова якість охорони материнства і дитинства».

Метою проекту є зниження материнської, перинатальної смертності, дитячої захворюваності та смертності шляхом структурної реорганізації системи надання медичної допомоги жінкам під час вагітності, пологів, новонародженим дітям, підвищення рівня доступності та якості пологової допомоги, її безпечності та економічного використання ресурсів.

 

версія для друку