українська російська англійська
НКЦПФР вдосконалює корпоративне законодавство та регулювання діяльності акціонерних товариств
12.04.2013 | 10:46
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку провела чергову прес-зустріч, під час якої представила журналістам новації у корпоративному законодавстві та розповіла про контроль за його дотриманням. Захід відбувся 11 квітня 2013 року.

Цього року одним з пріоритетних напрямків роботи регулятора є актуалізація корпоративного законодавства. Чимало законодавчих актів вже підготовлені Комісією, втім, робота із їх впровадження потребує постійного контролю. «Зараз ми націлені на відстеження виконання та дотримання норм законодавства про акціонерні товариства, а також подальше вдосконалення корпоративного законодавства, враховуючи потреби ринку та його учасників, запити і вимоги акціонерів і інвесторів як найбільш вагомих і важливих фігур для ринку», - зазначив у своєму виступі Голова Комісії Дмитро Тевелєв.

Він підкреслив, що Комісія буде й надалі наполегливо працювати над реалізацією корпоративної реформи, яка має сприяти залученню інвестицій в цінні папери. Зокрема, регулятор продовжить роботу в напрямку вдосконалення захисту прав інвесторів та підвищенню рівня корпоративного управління.

Про конкретні законодавчі ініціативи, які розробила Комісія, розповів член Комісії Анатолій Амелін. Він назвав низку нововведень, на які очікує ринок, а саме: впровадження позиції корпоративного секретаря в акціонерному товаристві, можливість заочного проведення зібрання акціонерів, зниження кворуму, введення процедури сквіз-ауту, впровадження інституту похідного позову та ін. У Комісії розраховують, що ці кроки матимуть позитивний вплив, а їх імплементація наблизить українське законодавство до європейських стандартів. «Усі наші ініціативи орієнтовані на європейське законодавство, ми прагнемо з урахуванням наших реалій розробляти документи, максимально наближені до загальноєвропейських норм у сфері корпоративного управління», - резюмував А.Амелін.

Утім, окрім розробки законодавчих актів, Комісія займається й контролем за їх дотриманням. Чималий резонанс мало зупинення регулятором обігу акцій перших десяти компаній, які не привели свою діяльність до норм законодавства про акціонерні товариства. Незважаючи на те, що в деяких випадках справа стосується відомих компаній, акції яких котируються на біржі, Комісія змушена тимчасово зупиняти їх обіг, бо ці акціонерні товариства є порушниками законодавства і  діють не в правовому полі. «У жовтні має запрацювати Центральний депозитарій, і ми повинні пришвидшити всі процеси для його запуску. Компанії мають змінити організаційно-правову форму на ту, що прописана в законодавстві, пройти процес дематеріалізації та виконати інші вимоги. Нажаль, майже половина вітчизняних акціонерних товариств досі цього не зробила, хоча мала на це кілька років», - зауважив член Комісії Євген Воропаєв.

У Комісії зауважують, що все це робиться в інтересах самих же акціонерних товариств - для захисту прав інвесторів, ліквідації фіктивних емітентів цінних паперів та створення сприятливого інвестиційного клімату.

версія для друку