українська російська англійська
Олександр Вілкул: Для оперативного реагування в умовах повені на Закарпатті працює міжвідомче угруповання сил
12.04.2013 | 13:10
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

За інформацією Укргідрометцентру у зв’язку з очікуваними сильними дощами 12-14 квітня на річках Закарпаття формуватиметься чергова хвиля підйому рівнів води на 0,8 - 2 метри, порівняно з поточними відмітками. У зв'язку з цим Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул, який очолює Державну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, вилетів у Закарпатську область. Він перевірив хід проведення протипаводкових заходів, зробив обліт регіону, перевіривши готовність водозахисних дамб та районів у басейні річки Тиса, а також провів виїзне засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Місцева влада повинна забезпечити повну готовність до протипаводкових заходів. Урядом здійснюється цілодобовий моніторинг ситуації на Закарпатті», - сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що органи влади повинні своєчасно і широко інформувати громадськість у разі погіршення гідрометеорологічної ситуації під час пропуску паводка та можливого виникнення загрози підтоплення населених пунктів.

Як доповів начальник басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимир Чіпак, у Закарпатській області гідрологічна ситуація контролюється в постійному режимі за допомогою сучасної Автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи Тиса (АІВС ТИСА). Вона складається з 54 автоматизованих вимірювальних станцій. З них 48 знаходяться на території України, 6 – на території Угорщини. «Це приклад міждержавної співпраці з моніторингу паводків. Такий підхід  забезпечує якісний моніторинг ситуації та дозволяє проводити превентивні, попереджувальні заходи», - сказав Олександр Вілкул.

Віце-прем'єр-міністр України поставив завдання під час проходження повені та паводків забезпечити безперебійну роботу польдерних насосних станцій. Зокрема, на Закарпатті на відкачці паводкового стоку на польдерних меліоративних системах 25-ма стаціонарними насосними станціями щодоби відкачується 3,0-3,5 млн. кубічних метрів води. Із початку паводка відкачано вже 72,3 млн. кубічних метрів паводкових вод (для порівняння - за 2012 рік було відкачано 13,0 млн. метрів кубічних паводкових вод).

 Для оперативного реагування в умовах повені в Закарпатській області працює міжвідомче угруповання сил у складі 1775 осіб. Залучено 320 одиниць техніки та рятувальних засобів, організовано чергування вертольоту. Обласний штаб працює в цілодобовому режимі.

До міжвідомчого угруповання сил включені працівники від Держслужби України із надзвичайних ситуацій, Міноборони, УМВС, Басейнового управління водних ресурсів річки Тиси, підрозділів спеціальної служби транспорту Мінінфраструктури, Міненерговугілля.

Підготовлено 31 засіб подолання водних перешкод, 63 одиниці важкої та інженерної техніки, 149 одиниць насосного обладнання, 13 автономних електростанцій, 49 транспортних засобів, 10 одиниць рятувальної техніки, пункти життєзабезпечення та піротехнічні розрахунки.

У разі необхідності територіальне угруповання буде підсилене за рахунок сил із резерву Державної служби, який сформовано в Хмельницькій, Вінницькій,  Житомирській областях. Це 300 осіб особового складу, 55 одиниць різного призначення та 40 одиниць насосного обладнання.

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул зробив обліт Закарпатською областю, оглянувши райони можливого підтоплення у басейні річки Тиса, та перевірив готовність водозахисних дамб.

Зокрема, протягом 2010-2012 років у рамках «Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса у Закарпатській області» побудовано та введено в експлуатацію 24 км захисних дамб; 7 км берегоукріплень; 15 гідротехнічних споруд. «Завдяки підтримці Уряду на Закарпатті з 2010 року від паводку в місцях можливого підтоплення захищено 21,3 тис. га сільськогосподарських угідь та 19 населених пунктів», - сказав начальник Управління ДСНС України у Закарпатській області Мирослав Щербей.

Також Олександр Вілкул перевірив хід будівництва у селі Теребля житлового комплексу та об'єктів соціальної сфери для відселення мешканців смт Солотвино у Закарпатській області. В Солотвино внаслідок деформації земної поверхні відбуваються карстові провали. На сьогодні будівельна готовність об’єктів становить 85%, будівельні роботи тривають.

 

Довідково

 

Міжвідомче угруповання сил

Державною службою з надзвичайних ситуацій у рамках Плану пропуску повені та сходження криги у 2013 році для реагування на можливі надзвичайні ситуації, пов’язані із підтопленням населених пунктів і територій держави, сформовано міжвідомче угруповання сил загальною чисельністю близько 42 тис. 500 осіб особового складу, понад 5 тис. одиниць техніки, у тому числі, понад 3 тис. 400 одиниць основної техніки,  650 засобів подолання водних перешкод, 90 піротехнічних розрахунків та 8 одиниць авіаційної техніки.

Безпосередньо у Карпатському регіоні, куди входить Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська та Чернівецька області, міжвідомче угруповання сил включає понад 6 тис. 300 чол., 700 одиниць основної техніки, 100 засобів подолання водних перешкод, більше 200 одиниць насосного обладнання  та 9 піротехнічних розрахунків.

 

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

27 березня 2013 року на засіданні Кабінету Міністрів було прийнято рішення щодо призначення Віце-прем'єр-міністра України Олександра Вілкула головою Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Основним завданням комісії є організація та координація робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, забезпечення безпеки життєдіяльності громадян.

В комісію входять Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій, керівники Міністерства оборони, Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства охорони здоров'я,  Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерства промислової політики, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Міністерства інфраструктури, Міністерства фінансів, Державної санітарно-епідеміологічної служби, СБУ, Державного комітету телебачення і радіомовлення, Державного космічного агентства. За згодою до комісії можуть входити керівники Ради національної безпеки і оборони України, Національної академії наук, Федерації профспілок, а також Президент Товариства Червоного Хреста України.

 

версія для друку