українська російська англійська
Тральщик "Черкаси" у складі BLAСKSEAFOR прибув до румунського порту
12.04.2013 | 19:38
Прес-служба Міністерства оборони

Морський тральщик Військово-Морських Сил Збройних Сил України “Черкаси” 12 квітня у складі оперативного з’єднання кораблів Чорноморської групи військово-морського співробітництва BLAСKSEAFOR, на завершення першої морської фази активації, що триває з 5 до 23 квітня, прибув з візитом до румунського порту Констанца.

На переході морем з болгарського порту Варна до порту Констанца у період з 9 до 12 квітня екіпаж українського корабля під командуванням капітана 3 рангу Юрія Федаша спільно з екіпажами делегованих флотами чорноморських країн до з’єднання “за викликом” кораблів провели тренування з моніторингу та контролю судноплавства, ведення надводної обстановки, зв’язку, в навчаннях “людина за бортом”, з опитування суден, плавання в ордері, маневрування, з пошуку та рятування та інших.

Під час стоянки в румунському порту заплановані протокольні візити командного складу з’єднання кораблів до командування Військово-морських сил Румунії, керівництва міста Констанца, прес-конференція на борту фрегата Військово-морських сил Туреччини “Хейбеліада”.

У суботу і неділю мають відбутися тренування по зв’язку, спортивні і культурні заходи, відвідування кораблів мешканцями і гостями міста.

У понеділок, 15 квітня, заплановано провести координаційну зустріч щодо наступної фази активації, передпоходову конференцію.

Як планується, вранці 16 квітня кораблі знову вийдуть в море для проведення наступної морської фази активації.

Раніше кораблі BLAСKSEAFOR згідно плану активації відвідали порт міста Варна (Болгарія), де й розпочалася  нинішня активація.

Довідково

Відповідно до укладеної 2 квітня 2001 року у м.Стамбул (Туреччина) Угоди про створення Чорноморської групи військово-морського співробітництва, основними завданнями BLAСKSEAFOR є проведення операцій з пошуку та рятування, а також гуманітарних, протимінних операцій та операцій щодо захисту навколишнього середовища. 

 

версія для друку