українська російська англійська
Олександр Вілкул: Уряд виділив в цьому році 800 млн. грн. на будівництво Запорізького моста через Дніпро
13.04.2013 | 10:41
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Уряд розвиває логістичний потенціал країни, розширює та модернізує дорожню інфраструктуру. Зокрема, цього року будуть активовані роботи на найбільшому інфраструктурному проекті України - будівництві мостового переходу, який з’єднає лівий і правий берег Дніпра у Запоріжжі.

«У 2013 році Уряд виділив на продовження будівництва цього об’єкта майже 800 млн. грн. Вже виплачений перший транш - 183 млн. грн., що дозволить активізувати будівництво», - сказав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул під час виїзної наради на місці будівництва в Запоріжжі.

Запорізький мостовий перехід через Дніпро – це об’єкт стратегічного значення, який є частиною міжнародного європейського маршруту класу А - «Е105», що проходить від Норвегії через Росію до України.

Запуск цієї автомагістралі підвищить транзитний потенціал області та країни, розвантажить центр міста від великовантажного транспорту. Наразі основний автомобільний рух області йде через дамбу Дніпрогесу, збудовану в 30-х роках минулого століття, та через 2 мости, збудованих більше 50 років тому. Ці споруди не справляються з надвеликим навантаженням, внаслідок чого ускладнюється дорожній рух, відбуваються регулярні затори.

Автомагістраль через Дніпро в Запоріжжі будується з 2004 року. Вартість проекту складає 5,9 млрд. грн. За майже 9 років в будівництво вкладено 1 900 млн грн. і збудована  половина об’єкта, причому 90% споруд зведено за 2012 рік, коли роботи були передані під контроль держави.

«Завдяки підтримці держави у 2013 році буде завершена більшість загально-будівельних робіт на 2-х мостах – через річку Дніпро та через річку Старий Дніпро. У 2014 році, після закінчення всього комплексу будівельних робіт, рух по них бути відкритий», - сказав Олександр Вілкул. 

Наразі зведено 4 мостових переходи та 2 транспортні розв’язки, по яких вже йде рух автотранспорту.

 «У будівництві мостових переходів через Дніпро в Запоріжжі використовуються матеріали вітчизняного виробництва, а також унікальні новітні технології українських проектних та науково-дослідних інститутів, що  розвиває будівельну та суміжні галузі економіки, науковий потенціал країни», - сказав Олександр Вілкул.

У поточному році в Україні роботи будуть проведені на близько 600 об'єктах дорожньої інфраструктури. Уряд виділив необхідне фінансування на будівництво, ремонт та реконструкцію 1 тис. 400 км доріг. Вартість цих робіт, в тому числі будівництва мостів складає більше 7 млрд. грн.

 

Довідково

 Протяжність автомагістралі через р. Дніпро в Запоріжжі - 9,1 км з чотирма смугами руху, в тому числі з 7 розв’язками та 26 спорудами. Проект включає 2 мости: вантовий міст через річку Дніпро довжиною 660 м та міст через річку Старий Дніпро довжиною 340 м. Очікуваний час здачі всієї автомагістралі - 2018 рік.

 

версія для друку