українська російська англійська
Олександр Вілкул: У Запорізькій області цього року буде відкрито сучасний регіональний перинатальний центр
13.04.2013 | 12:54
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

У Запоріжжі Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул провів виїзну нараду щодо ходу будівництва сучасного регіонального перинатального центру.

«В усіх регіонах країни відкриваються сучасні перинатальні центри, які дозволяють зберегти тисячі життів, у тому числі малюків, які народилися вагою від 500 грамів. І в цьому році такий сучасний перинатальний центр буде відкрито у Запорізькій області. Системна робота по створенню комплексної системи перинатальної допомоги в країні продовжується», - сказав Олександр Вілкул.

Зокрема, за два роки в Україні перинатальні центри вже відкрито в Кіровограді, Дніпропетровську, Кривому Розі, Донецьку, Харкові, Житомирі, Києві, Сімферополі та Полтаві.

Протягом 2013-2014 років буде створено такі Центри у Запорізькій, Луганській, Рівненській, Хмельницькій, Тернопільській, Волинській, Чернівецькій, Київській, Черкаській, Львівській та Херсонській областях.

Регіональний перинатальний центр у Запоріжжі розрахований на проведення понад 3 тис. пологів на рік.

«Майбутній перинатальний центр дозволить надавати жінкам якісну та професійну медичну допомогу під час вагітності, пологів та у післяпологовий період. Він буде доступним для жителів не лише обласного центру, а й усього регіону. Все необхідне медичне обладнання для перинатального центру вже придбано», - сказав головний лікар Олександр Кирилюк.

Він також зазначив, що враховуючи специфіку нового обладнання, медпрацівники майбутнього перинатального центру проходять обов'язкову спеціальну підготовку для роботи на ньому.

Як доповів Віце-прем'єр-міністру України Олександру Вілкулу голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Пеклушенко, наразі ремонтно-будівельні роботи у перинатальному центрі виконані на 65%.

Вже побудована нова монолітна конструкція під новий технічний поверх акушерського блоку, встановлені сучасні металопластикові вікна, ведуться фасадні роботи на гінекологічному та акушерському корпусах, прокладені майже всі необхідні комунікації – опалення, водопостачання, вентиляція, кондиціонування, електричні та каналізаційні мережі, ведуться оздоблювальні роботи всередині будівлі акушерського корпусу.

Введення в експлуатацію акушерського корпусу перинатального центру планується в липні 2013 року, гінекологічного корпусу – у кінці 2013 року.

 

Довідково

Із 2010 року в Україні під патронатом Президента стартував Національний проект «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», концепція якого передбачає створення в кожній області сучасного перинатального центру, який стане основою комплексної перинатальної допомоги матерям та новонародженим.

Перинатальний центр у Запоріжжі розрахований на 124 ліжко-місця. Заклад складатиметься з двох великих відділень: акушерського та гінекологічного. Це 9  індивідуальних пологових залів, відділення сумісного перебування матері та дитини, відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, відділення інтенсивної терапії новонароджених, відділення другого етапу виходжування новонароджених та  клініко-діагностична лабораторія. Також у центрі працюватиме жіноча консультація та гінекологічне відділення, де проводитимуться ендоскопічні операції.

 

версія для друку