українська російська англійська
Рада міністрів і Кримська дирекція "Укрпошти" підписали Меморандум про співробітництво з надання адмінпослуг
13.04.2013 | 14:12
Рада міністрів АР Крим

12 квітня Рада міністрів Автономної Республіки Крим і Кримська дирекція Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» підписали Меморандум про співробітництво у сфері надання адміністративних послуг.

Зокрема, документ підписали Перший заступник Голови Ради міністрів Криму Павло Бурлаков і голова Кримської дирекції «Укрпошти» Руслана Кризська.

Перший віце-прем’єр підкреслив, що в автономії активно реалізуються ініціативи Президента України. Зокрема, проводиться системна робота зі створення центрів надання адміністративних послуг.

При цьому, відзначив Павло Бурлаков, надання адміністративних послуг має бути максимально доступним і зручним для кримчан. «Нововведення мають бути доступні людям і, в першу чергу, соціально незахищеним категоріям громадян. Для зручності жителів віддалених селищ, пенсіонерів, громадян з обмеженими фізичними можливостями прийнято рішення реалізувати проект «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту», — пояснив Павло Бурлаков.

Проект передбачає надання громадянам послуг не лише у вказаних центрах, але і за допомогою поштових відділень. Громадянам не доведеться витрачати особистий час і гроші на проїзд, щоб доїхати до найближчого центру адміністративних послуг. У рамках проекту навчання пройдуть працівники пошти, яка зможе надавати кримчанам усю необхідну інформацію, а також допомагати в заповненні і відправленні документів.

Зі свого боку Руслана Кризська додала, що оператори поштового зв’язку допоможуть оформити відповідний пакет документів для отримання адміністративної послуги і відправити його через відділення пошти або оформити відправлення вдома. Відповідь на запит також надійде додому.

На сьогодні для участі в проекті визначено 10 відділень поштового зв’язку. На стадії затвердження знаходиться перелік з 6 послуг, які громадяни зможуть отримати через відділення поштового зв’язку. Зокрема, йдеться про отримання довідки про призначення (перерахунок) житлової субсидії; подачу заяви для виплати компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування; подачу заяви про встановлення (зняття) на санаторно-курортний облік і на облік для отримання автомобіля. Крім того, за допомогою пошти кримчани зможуть отримати довідки про відсутність заборгованості по сплаті єдиного і страхових внесків і про знаходження на пенсійному обліку в органах Пенсійного фонду.

У перспективі проект планується впровадити в усіх відділеннях поштового зв’язку і розширити перелік послуг з урахуванням специфіки регіонів і побажань кримчан.

Згідно з меморандумом, підприємство «Укрпошта» інформуватиме кримчан про види адміністративних послуг, процедуру їх отримання і перелік необхідних для цього документів. Відділення пошти і листоноші також надаватимуть громадянам зразки заяв і методичні матеріали.

Рада міністрів Криму забезпечує актуалізацію інформації і проведення консультативно-роз’яснювальної роботи серед працівників «Укрпошти».

 

версія для друку