українська російська англійська
Полтавщина відновлює природно-заповідний фонд України
15.04.2013 | 09:46
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Площа заповідного фонду Полтавської області збільшилася на 142,45 гектара. Таке рішення було прийнято на засіданні сесії Полтавської обласної ради. Зокрема, депутати облради розглянули проект рішення про організацію регіонального ландшафтного парку “Кагамлицький” площею 28,15 га у Кременчуці, про оголошення заказника місцевого значення “Калениківський” (114,2 га) у Решетилівському районі та пам’ятки природи місцевого значення “Хейлівщинський дуб” (0,1 га) у Чорнухинському районі.

На території парку “Кагамлицький” фахівці виявили регіонально рідкісних та занесених до Червоної книги України і Європейського Червоного списку видів тварин і рослин. Парк має ландшафтну, гідрологічну, рекреаційну та естетичну цінність.

До пам’ятки природи місцевого значення “Хейлівщинський дуб” належить дуб черешчатий віком близько 400 років, висотою 20 метрів.

Зазначені природні ділянки, які включено до природно-заповідного фонду як особливо цінні, погоджено з кожним землекористувачем чи землевласником, прийнято відповідні рішення сесій сільських, міської та районних рад.

Слід зазначити, що землевпорядники області вживають дієвих заходів щодо забезпечення збереження вже існуючих унікальних природоохоронних територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Так, голова обласної державної адміністрації видав розпорядження про надання Національному природному парку “Пирятинський” дозволу на розробку проекту землеустрою з організації та встановлення меж земельних ділянок орієнтовною площею 6,5 тис. га для земель природно-заповідного призначення на території Березоворудської, Великокручанської, Давидівської, Дейманівської, Олександрівської, Сасинівської, Харківецької, Каплинцівської сільських рад та Пирятинської міської ради.

Крім того, в області приділяється значна увага збереженню земель історико-культурного призначення. Так, розпорядженням голови облдержадміністрації надано дозвіл “Національному музею – заповіднику М.В. Гоголя” на розробку технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку історико-культурного призначення під меморіальною зоною площею 0,0196 га за межами населених пунктів на території Гоголівської сільської ради Шишацького району.

версія для друку