українська російська англійська
За 15 років Держфінінспекція зменшила кількість перевірок у 10 разів
15.04.2013 | 12:10
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Протягом 15-ти років Держфінінспекція України зменшила кількість контрольних заходів майже у 10 разів. Так, 1997 року державна контрольно-ревізійна служба, правонаступником якої є Держфінінспекція, перевірила 80 075 підприємств, установ і організацій. 2012 року цей показник становив 8 938.

Зменшення кількості контрольних заходів стало результатом зорієнтованості вищого керівництва держави та керівництва Держфінінспекції на дерегуляцію та зменшення фіскального тиску на суб’єктів господарювання. Зокрема, керівництво Держфінінспекції України займає послідовну позицію щодо переходу від кількості контрольних заходів до їхньої якості.

Для цього в роботу Держфінінспекції запроваджено ризик-орієнтований підхід до планування контрольно-ревізійної роботи та відбору об’єктів контролю на підставі оцінки ймовірних ризиків допущення ними фінансових порушень, моніторингу ризикових операцій, інформації зі ЗМІ, звернень громадян та телефону довіри Держфінінспекції України.

Довідково

У межах попереджувального контролю 2012 року завдяки своєчасним діям державних фінансових інспекторів на всіх стадіях державних закупівель попереджено зайві витрати на закупівлю товарів, робіт і послуг на загальну суму близько 1,7 млрд. грн. шляхом відміни торгів та розірвання договорів. Зазначені порушення вдалося попередити шляхом оперативного моніторингу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів). У I кварталі 2013 року шляхом оперативного моніторингу держзакупівель територіальні органи Держфінінспекції України попередили зайві витрати у сфері держзакупівель на 397,4 млн. грн.

Значне зменшення кількості контрольних заходів не позначилося на результативності роботи Держфінінспекції. Так, 1997 року загальна сума відшкодованих і поновлених незаконних, нецільових витрат, недостач грошових коштів і матеріальних цінностей та надходження фінансових ресурсів становила понад 550 млн. грн. У 2012 році – близько 1,9 млрд. грн. Загальна сума накладених адміністративних штрафів 1997 року становила 2,3 млн. грн., 2012 року – на 6,4 млн. грн.

 

версія для друку