українська російська англійська
У столиці відбудеться X Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця
15.04.2013 | 11:43
Київська МДА

Із 17 до 25 квітня у столиці відбудеться X Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця у групі «Горовиць-Дебют» та Молодшій групі. 83 юних піаністи з України, Австралії, Білорусі, Великої Британії, Грузії, Канади, Китаю, Молдови, Росії, Туреччини, Швейцарії та Японії демонструватимуть свою майстерність вимогливому журі.

Так, номінація «А» передбачає програму за вибором учасника з тривалістю виступу 10 хвилин. Номінація «В» – програма за вибором учасника з обов’язковим виконанням етюду, тривалість виступу 15 хвилин. Номінація «С» – програма за вибором учасника з обов’язковим виконанням сонати (I або II-III ч.) або варіацій та віртуозного твору, тривалістю виступу 25 хвилин. Номінація «D» – виконання частини концерту для фортепіано з оркестром у супроводі другого фортепіано. Переможці цієї групи виступатимуть з оркестром у заключному концерті в Колонному залі ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України.

Репертуарні вимоги до учасників Молодшої групи набагато складніші, інформують організатори. Протягом трьох турів піаністи мають виконати:

І тур: прелюдія та фуга Баха, соната віденських класиків у повному обсязі, віртуозний етюд, твір українського автора; тривалість звучання програми – до 25 хвилин;

ІІ тур: твір з репертуару Горовиця, один або кілька творів композиторів періоду від романтизму до сучасності; тривалість звучання програми 25-30 хвилин;

ІІІ тур: концерт для фортепіано з оркестром (I або II-III частини).

Цього року представницький склад журі працюватиме у наступному складі: голова – Валерій Козлов (Україна) – заслужений артист України, професор у класі фортепіано Національної музичної академії України імені П.Чайковського, Станіслав Почекін (Іспанія), Паола Вольпі (Італія), Ельза Колодін (Німеччина), Валіда Расулова-Сук (США), Паскаль Галле (Франція).

Найкращі учасники отримають нагороди та грошові премії. Так, переможці групи «Горовиць-дебют» отримають дипломи та призи, а також візьмуть участь у заключному концерті конкурсу. А на переможців Молодшої групи очікують:

I премія – 3000 дол. США та золота медаль; II премія – 2000 дол. і срібна медаль; III премія – 1500 дол. і бронзова медаль.

Конкурсні прослуховування відбуватимуться у великій залі Київського будинку вчених на вулиці Володимирській, 45-А та у Колонній залі імені М.Лисенка Національної філармонії. У церемонії нагородження візьме участь Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії.

Нагадаємо, що конкурс заснований в 1995 році. Він покликаний зберігати пам’ять про нашого видатного співвітчизника, легендарного піаніста Володимира Горовиця. У 2002 конкурс став членом Європейської спілки молодіжних музичних конкурсів, а в 2004 – прийнятий до Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів.

версія для друку