українська російська англійська
У Запорізькій області запроваджують систему місцевих стимулів для медиків
15.04.2013 | 13:20
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Під час робочої поїздки до Запоріжжя Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова разом з головою облдержадміністрації Олександром Пеклушенком поспілкувалася з журналістами та відповіла на їхні запитання.

Одне з них стосувалося того, що онкологічні центри не приймають на лікування дітей, та лікують лише дорослих. Як пояснила Міністр охорони здоров’я, медична допомога дітям надається тільки в спеціалізованих дитячих лікарнях. Але при потребі завжди можна залучити вузькоспеціалізованого фахівця, навіть викликати його з Києва. І така консультація чи практична допомога буде безоплатною для пацієнта, оскільки ці послуги передбачені відповідною державною програмою.

Значну цікавість викликало питання щодо змін у оплаті праці медичних працівників у зв’язку з реформуванням галузі. Зокрема, щодо чуток про те, що для медиків, які працюють у системі швидкої медичної допомоги, ліквідують надбавки за стаж. Раїса Богатирьова запевнила, що цього не буде. А також підтвердила, що згідно з постановою Уряду з листопада цього року працівникам екстреної медичної допомоги додатково виплачуватимуться 20% за особливі умови праці, 20% - за інтенсивність праці, один раз на рік передбачена матеріальна допомога. Крім того, планується збільшення зарплати всім працівникам фтизіатричних лікувальних закладів.

Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко виступив з ініціативою місцевого матеріального стимулювання працівників первинної медико-санітарної допомоги. Керівник області заявив, що запропонував місцевим органам влади вже в другому півріччі поточного року передбачити в бюджетах кошти для виплати регіональних надбавок працівникам первинної ланки медицини.

Журналістів цікавило, наскільки це реально і чи не зведеться це до одноразової акції залежно від волі керівництва. «Нічого ціннішого за здоров’я немає. І якщо хтось із місцевих керівників цього не розуміє, то запорожці не ті люди, які будуть терпіти таку владу. Це не популізм, а реальний двигун реформування медицини», – наголосив Олександр Пеклушенко.

Перебуваючи у Запоріжжі, Міністр охорони здоров’я України також відвідала Університетську клініку Запорізького державного медичного університету, обласний клінічний онкологічний диспансер та ознайомилася з ходом будівництва обласного перинатального центру.

 

версія для друку