українська російська англійська
Раїса Богатирьова: Запорізька область демонструє, як має реалізовуватися нацпроект "Нове життя"
15.04.2013 | 12:44
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова під час робочої поїздки до Запоріжжя відвідала Університетську клініку Запорізького державного медичного університету та обласний онкологічний диспансер, а також ознайомилася з ходом будівництва обласного перинатального центру.

Ректор ЗДМУ Юрій Колесник та директор Університетської клініки Віталій Кривенко ознайомили Раїсу Богатирьову зі структурою клініки, її оснащенням, організацією навчальної та наукової роботи, а також поінформували про можливості надання медичної допомоги населенню регіону. Навчально-науковий медичний центр «Університетська клініка» є структурним підрозділом Запорізького державного медичного університету, який було створено у 2008 році. У структурі закладу діє Центр метаболічних розладів, де на новітньому обладнанні пацієнтам проводиться обстеження, фармакологічна та немедикаментозна терапія при підозрі на цукровий діабет, ожирінні або зниженій вазі, захворюваннях опорно-рухового апарату, внутрішніх органів на тлі порушень функції щитоподібної залози тощо. Також в Університетській клініці працюють Центр геронтології та Центр респіраторної патології та алергології.

Крім того, Міністр охорони здоров’я відвідала консультативно-діагностичний лікувальний центр медичного університету, де консультативний прийом проводять лікарі вищої та першої категорій за 14 спеціальностями, а також професори і доценти медичного університету за 33 спеціальностями. З грудня 2012 р. у поліклініці функціонує кабінет алергодіагностики, в якому проводиться діагностика різних видів алергічних захворювань. Завідувач «Центру здоров’я» Тетяна Гріненко доповіла про засади організації роботи центру щодо оцінки стану здоров’я, опрацювання індивідуальних програм профілактики та превентивного лікування.

В обласному онкологічному диспансері урядовець ознайомилася зі структурою закладу, його оснащенням та можливостями надання онкологічної допомоги хворим, поспілкувалася з трудовим колективом. Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер є провідною ланкою в наданні медичної допомоги онкологічним хворим Запорізької області. Раїса Богатирьова обговорила з медперсоналом закладу проблеми, пов'язані з розвитком онкологічної служби області та формуванням стратегії протиракової боротьби в межах регіону.

Наприкінці поїздки Раїса Богатирьова побувала в обласному перинатальному центрі. Головний лікар міського пологового будинку №5 Олександр Кирилюк поінформував про хід реконструкції, а також надав роз’яснення щодо структури та організації роботи перинатального центру.

До сьогодні Запорізька область не мала закладу ІІІ рівня для надання акушерсько-гінекологічної та перинатальної допомоги жителям області. Частково цю функцію протягом декількох років виконував Запорізький міський пологовий будинок № 5. Тому саме на його базі робочою групою з реалізації національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства» в Запорізькій області було вирішено створити обласний перинатальний центр.

Зараз тривають будівельні роботи з реконструкції Запорізького міського пологового будинку. Завдяки державній фінансовій підтримці у 2012 році на об’єкті частково виконані загальнобудівельні роботи та придбано сучасне медичне обладнання. На реконструкцію об’єкта спрямовано більше 18 млн. грн., на придбання медичного обладнання – близько 17 млн. грн. Завершення будівельно-монтажних робіт, на які з обласного бюджету виділяється близько 15 млн. грн., а з державного – близько 25 млн., та введення в експлуатацію Запорізького обласного перинатального центру відбудеться влітку цього року. Обласний перинатальний центр розрахований на 124 ліжка, його орієнтовна потужність – біля 2700 пологів на рік.

Спілкуючись з журналістами, Міністр охорони здоров’я зазначила, що задоволена рівнем медичних закладів, які відвідала, та зауважила, що запорожці працюють тяжко, але це дає результат – якісне виконання всіх завдань, які перед ними стоять. «Видно, що в області працює потужна команда, для якої важливим є досягнення поставлених цілей. Запорізька область своїм прикладом демонструє, як має реалізовуватися національний проект «Нове життя» при злагодженій співпраці обласної та центральної влади», – підкреслила Раїса Богатирьова.

 

версія для друку