українська російська англійська
Цього року ще понад 8 тисяч голів сільських та селищних рад навчаться створювати сільгоспкооперативи
15.04.2013 | 13:40
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Виконуючи завдання Президента щодо розвитку кооперативного руху в Україні,  Мінагрополітики вже два роки поспіль проводить спеціальне навчання сільських та селищних голів. Цього року планується навчити 8 тисяч очільників сіл і селищ. Основним напрямом семінарів є розробка проектів кооперативів та їхня реалізація на сільських територіях з урахуванням регіональної специфіки. Окрім того, аби підвищити рівень поінформованості селян, до кожної сільської ради прикріплено по чотири студенти з ВНЗ аграрного спрямування.

«Президент України Віктор Янукович неодноразово наголошував, що впровадження державної політики реформування вітчизняного сільськогосподарського виробництва повинне вже найближчим часом дати серйозні результати у розвитку сільських території, та покращання рівня життя українських селян. У цьому контексті було поставлене завдання зробити все необхідне для розвитку нового кооперативного руху на селі, який має стати важливим елементом структурної перебудови сільського господарства. Своєю чергою, 83,4% сільських і селищних рад підтримали необхідність створення обслуговуючих сільгоспкооперативів. Проте, селянам необхідні знання та найактуальніша інформація. Вже п’ять з половиною тисяч сільських та селищних голів пройшли відповідне навчання», − поінформував Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

З цією метою Мінагрополітики ініціювало створення навчально-практичних центрів розвитку сільських територій при 18 навчальних закладах аграрного спрямування. Спектр тем, які висвітлюються на семінарах та тренінгах, є досить широким – від питань, що стосуються розвитку сільських територій, до зеленого туризму. При цьому велика увага приділяється розробці стратегічних планів розвитку сільських громад та практичним порадам у створенні бізнес-планів.

«Основний же акцент у цьому навчанні робиться на практичному втіленні проектів кооперативів, як обслуговуючих, так і виробничих. Таким чином, очільники сільських та селищних рад отримують поради кращих кооперативних лідерів. А оскільки саме сільські та селищні голови найкраще знають свої громади, вони доноситимуть до селян необхідну інформацію щодо того, як зробити працю на селі прибутковою», − додав Микола Присяжнюк.

Також Міністр додав, що аби селяни отримали більш повну інформацію щодо створення сільськогосподарських кооперативів, нових тенденцій у побудові аграрного бізнесу, сучасних наукових розробок у аграрній галузі до кожної сільської територіальної громади прикріплюють по 4 студенти випускних курсів. Загалом 9895 студентів 18-ти вищих аграрних навчальних закладів закріплено за сільськими та селищними радами.

версія для друку