українська російська англійська
Раїса Богатирьова: Оновлення парку автомобілів - першочергове завдання реформи екстреної медичної допомоги
15.04.2013 | 15:43
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Оновлення парку автомобілів – першочергове завдання реформи екстреної медичної допомоги. Про це заявила Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова у статті "Сучасна екстрена медична допомога — ознака цивілізованості країни" ("Голос України"). 

"Ще одним нелегким завданням на шляху реформування екстреної медичної допомоги, яке на сьогодні перебуває під постійним контролем МОЗ, є оновлення парку автомобілів "швидкої допомоги". Це наше першочергове завдання. У рамках забезпечення каретами "швидкої допомоги" в 2013 році МОЗ України планує придбати 1000 нових автомобілів типу В та С для регіонів", -- повідомила Міністр Раїса Богатирьова.

Також вона зазначила, що цієї кількості недостатньо, враховуючи, що 75 відсотків наявних автомашин повністю зношені. "На лінії" працює близько 50 моделей автомобілів "швидкої медичної допомоги. Деякі авто експлуатувались ще з 1987 року. Причиною такої сумної реальності, за словами Міністра, є той факт, що протягом усіх років незалежності не було чіткого плану забезпечення санітарним транспортом, а його робота — щогодинна, щодобова, щорічна, то, звісно, більшість автівок вичерпала термін експлуатації. Так званий "амортизаційний знос" становить 7-10 років, а враховуючи стан автодоріг, і того менше.

Зрозуміло, що в рамках реформування галузі екстреної медичної допомоги ця проблема буде вирішена, але це потребує часу. Варто нагадати, що протягом 2012 року для потреб пілотних регіонів за кошти державного бюджету було придбано 286 сучасних автомобілів. Завдяки коштам місцевого бюджету та позабюджетному фінансуванню, наприклад, у Донецькій області замінено 167 автомобілів "швидкої медичної допомоги", у столиці оновлено близько 70 відсотків автомобільного парку, також оновлено рухомий склад Вінницької і Дніпропетровської областей.

Довідково

Автомобілі "швидкої допомоги" в Україні поділяються на типи А, А1, В і С. Тип А та А1 - це карети для транспортування пацієнта у стабільному стані, тип В - це автомобілі екстреної швидкої допомоги, в яких можна здійснювати медичний догляд та нагляд за пацієнтом, а тип С - це реанімобілі.  

 

версія для друку