українська російська англійська
На Івано-Франківщині підвищено рівень надання медичної допомоги матерям та дітям
15.04.2013 | 19:37
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні пані Юкіє Мокуо та Директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні пан Гуідо Бельтрані 9-10 квітня з робочим візитом відвідали Прикарпаття.

У перший день свого візиту іноземні гості підписали Меморандум про наміри між Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Івано-Франківською обласною державною адміністрацією на підтримку проекту "Комунікації у сфері репродуктивного здоров'я та здоров'я матері та дитини". На підписанні Меморандуму були присутні голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні пані Юкіє Мокуо, Директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні пан Гуідо Бельтрані, керівник національних програм ШБС Петро Ільків, керівник проектів з питань охорони здоров'я та розвитку дітей ЮНІСЕФ Валерія Таран, директор Департаменту охорони здоров'я Роман Мельник, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Зоя Ціхонь та керівник регіонального методично-організаційного центру з телемедичними консультаціями обласної дитячої клінічної лікарні, координатор проекту ЮНІСЕФ Оксана Манюх.

Основним напрямком проекту "Комунікації у сфері репродуктивного здоров'я та здоров'я матері та дитини" є підвищення рівня знань в галузі репродуктивного здоров'я і здоров'я в цілому. "Для того щоб покращити стан здоров'я населення, - розповіла заступник директора Департаменту охорони здоров'я Зоя Ціхонь, - в першу чергу, потрібно підвищити рівень знань населення. Потрібно, щоб фахівці більше розповідали, як запобігти тим чи іншим захворюванням, як вести здоровий спосіб життя та як правильно виховати здорову дитину. На мою думку, медики, на сьогоднішній день, добре вміють лікувати, проте не вміють вчити бути здоровими".

З намірами про співпрацю представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відвідали Івано-Франківську область ще в липні минулого року. Проте протягом того часу здійснювалась робота щодо збору та обробки інформації з метою формування вищевказаної Заяви про наміри сторін.

Підписуючи Меморандум, голова обласної державної адміністрації подякував пані Юкіє Мокуо та пану Гуідо Бельтрані за увагу до Івано-Франківської області, адже завдяки наполегливій і стабільній співпраці з ЮНІСЕФ покращилась і матеріально-технічна база пологових будинків Івано-Франківщини, і рівень надання медичної допомоги матерям та дітям. За останній період в області значно знизився рівень малюкової смертності. Як зазначив голова облдержадміністрації Михайло Вишиванок, вклад Україно-Швейцарської програми "Здоров'я матері та дитини" просто неоціненний, адже ціни людському життю немає.  

Високий рівень надання медичної допомоги в Івано-Франківської області відзначив і Директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні пан Гуідо Бельтрані. Він сказав, що Івано-Франківщина відіграє дуже важливу роль в реалізації проектів Україно-Швейцарської програми.

"Івано-Франківська область вже тривалий час співпрацює з ЮНІСЕФ і це дає хороший результат, - відзначив Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні пані Юкіє Мокуо. - Я сподіваюсь, що Івано-Франківщина стане прикладом для всієї України".

Іноземна делегація разом із заступником директора Департаменту охорони здоров'я Зоєю Ціхонь відвідали пологовий будинок та школу відповідального батьківства в м. Городенці, пологові відділення в Тлумацькій та Коломийській ЦРЛ. На другий день свого візиту гості побували в обласній дитячій лікарні, зокрема в Центрі підтримки грудного вигодовування, Центрі відповідального батьківства, Центрі раннього розвитку дитини, після цього візит відбувся в Богородчанський район, один з пілотних районів комунікаційного проекту з питань РЗЗМД. На завершення гості побували в центрі розвитку дитини на базі ФАПу с. Старуня.

Довідково

Перша українсько-швейцарська Програма була розпочата на теренах області у 1997 році. Тільки впродовж діючої фази програми "Здоров'я матері та дитини"(2011-2015рр.) інвестовано близько 3 млн. грн. на придбання медичної техніки та обладнання за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в Україні. Впродовж усього періоду співробітництва ця сума становить понад 12 млн. грн., без врахування коштів, що було потрачено на навчання спеціалістів області.

Між Дитячим Фондом ООН ЮНІСЕФ та обласною дитячою клінічною лікарнею налагоджена співпраця з 2004 року, коли після підписання угоди був розпочатий проект "Цвіт Карпат", який продовжено у 2007 році "Цвіт Карпат - 2".

В рамках реалізації даних проектів створено центри свідомого батьківства "Криниця" та центр раннього розвитку дитини "Дивоцвіт" в обласній дитячій клінічній лікарні, які у 2012 році об'єднані в Регіональний методично-організаційний моніторинговий центр з телемедичними консультаціями (надалі РМОМЦТМ). У центрі діє телемедичний кабінет (телемедична платформа розпочала свою роботу в рамках українсько-щвейцарської Програми "Здоров'я матері та дитини" ще у 2005 році). Вже сьогодні проводяться відеоконференції та відеконсультації хворих дітей. Це нова сходинка до удосконалення навчання фахівців та покращення якості допомоги пацієнтам лікарні.

Сімейні Центри створені на базі медичних закладів в Богородчанському районі (Центральна районна лікарня, в амбулаторії с. Старуня) та в Косівському районі (Центральна районна лікарня, в номерній лікарні с. Яблунів), які ефективно функціонують.

 

 

версія для друку